1. Riding Class R1, tammat -
28/40
2. Riding Class R1, orit&ruunat -
31/40
3. Riding Class R2, tammat -
21/40
4. Riding Class R2, orit&ruunat -
21/40
5. Riding Class R3, tammat -
8/40
6. Riding Class R3, orit&ruunat -
6/40
7. Driving Class R1, tammat -
17/40
8. Driving Class R1, orit&ruunat -
19/40
9. Driving Class R2, tammat -
19/40
10. Driving Class R2, orit&ruunat -
17/40
11. Driving Class R3, tammat -
5/40
12. Driving Class R3, orit&ruunat -
7/40
13. In-Hand Class R1, tammat -
25/40
14. In-Hand Class R1, orit&ruunat -
23/40
15. In-Hand Class R2, tammat -
24/40
16. In-Hand Class R2, orit&ruunat -
19/40
17. In-Hand Class R3, tammat -
9/40
18. In-Hand Class R3, orit&ruunat -
10/40
Show Supreme Champion
Jannica - Gwynedd Ofydd (SPC-SR2-269)
Show Reserve Champion
Jannica - Blackwoods Elbereth (SPC-MR3-1114)
3. Kiiskinen - Eleutheria MPB (SPC-MR3-1878)
4. Örp - Lennard (SPC-SR1-1686)
5. Ireth - Gwyntog (SPC-MR2-1859)
6. Jannica - Summerstorm's Stella (SPC-MR1-1039)
7. Jannica - Eglwysilan (SPC-MR2-296)
8. Ireth - PP's Deidre (SPC-MR1-1674)
9. Örp - Manuel (SPC-SR3-1750)
10. Örp - Karine (SPC-MR3-1748)
11. Katy - Aradawg SBS (SPC-SR1-1395)
12. Örp - Awstin (SPC-SR1-1764)
13. Örp - Fortun (SPC-SR3-1743)
14. Örp - Patsy (SPC-MR1-1690)
15. Örp - Darcel (SPC-SR3-1741)
16. Örp - Manny (SPC-SR2-1776)
17. Örp - Edna (SPC-MR2-1664)
18. Jannica - A.D. First Fiasco (SPC-SR2-90)
Class Champion
Örp - Patsy (SPC-MR1-1690)
Class Reserve Champion
Milja - Caellaith Primrose (SPC-MR1-1703)
3.
Ireth - Storyteller's Mermaiden (SPC-MR1-1720)
4.
Katy - Llygedyn Gwenda (SPC-MR1-1714)
5.
Milja - Llygedyn Caredd Heiliad (SPC-MR1-1706)
6.
taffel - Aidan Honeytale (SPC-MR1-1044)
7.
taffel - Honeydale Silverveil (SPC-MR1-1046)
8.
Milja - Cedion Eres Carys (SPC-MR1-1704)
9.
Örp - Olivia (SPC-MR1-1689)
10.
taffel - Caoilinn Dawn (SPC-MR1-994)
11.
Kiiskinen - Gwra Rhediad (SPC-MR1-1800)
12.
Örp - Norma (SPC-MR1-1688)
13.
taffel - Granstad Hvetebrødsdager (SPC-MR1-1045)
14.
Kiiskinen - Coed Felen (SPC-MR1-1798)
15.
Jannica - Briallen Dawn (SPC-MR1-224)
16.
Ireth - Cirinn of Swildie (SPC-MR1-1142)
17.
Ireth - Lily Eloisa (SPC-MR1-1855)
18.
Jannica - Evelyne Dawn (SPC-MR1-222)
19.
Örp - Orinda (SPC-MR1-1752)
20.
Jannica - Criallt Genethig Lleucu (SPC-MR1-416)
21. Katy - Llygedyn Teleidrwydd (SPC-MR1-1715)
22. tirppa - Llygedyn Myfi Mai (SPC-MR1-1648)
23. Kiiskinen - Maldwyn Lywell (SPC-MR1-1792)
24. Jannica - Juniper Blue (SPC-MR1-183)
25. Milja - Ddwen Morina (SPC-MR1-1705)
26. Kiiskinen - Cysgod yn y Nos (SPC-MR1-1799)
27. Ireth - A.D. Olympé (SPC-MR1-1857)
28. Katy - Brooklime Agrona (SPC-MR1-1825)
Class Champion
Örp - Lennard (SPC-SR1-1686)
Class Reserve Champion
Katy - Cedion Hwyrfrydig Rhocyn (SPC-SR1-1717)
3.
Kiiskinen - Cherrypond Merrion (SPC-SR1-1802)
4.
tirppa - Nerywick Tristar (SPC-SR1-7)
5.
Örp - Jarvis (SPC-SR1-1684)
6.
Örp - Pratt (SPC-SR1-1753)
7.
Ireth - Namys Basquiat (SPC-SR1-1870)
8.
taffel - Aidan Velvet Haze (SPC-SR1-1043)
9.
Milja - Llygedyn Enchanter (SPC-SR1-9)
10.
Kiiskinen - Hasselbys Ffernfael (SPC-SR1-1791)
11.
Milja - Ddwen Llewelyn (SPC-SR1-1701)
12.
Milja - Gaddwr Fferyll (SPC-SR1-1702)
13.
taffel - Cherrypond Malcolm (SPC-SR1-939)
14.
Jannica - A.D. Échec au Roi (SPC-SR1-1037)
15.
tirppa - Nerian Moonstone (SPC-SR1-8)
16.
Milja - Llygedyn Romney (SPC-SR1-1536)
17.
Katy - Llygedyn Replica (SPC-SR1-1719)
18.
Örp - Kingsley (SPC-SR1-1685)
19.
Ireth - Waldey's Morce (SPC-SR1-1866)
20.
Katy - Brooklime Triston (SPC-SR1-1827)
21. taffel - Eironi Llewychaidd Dawn (SPC-SR1-1822)
22. Kiiskinen - Maerwyd Carwyn (SPC-SR1-1850)
23. Jannica - Poniniemen Maximilian (SPC-SR1-1038)
24. felissa - Vehkakorven Cadfael (SPC-SR1-10)
25. taffel - Anfarwol Dyn Derwn (SPC-SR1-938)
26. Kiiskinen - Llanior Cradoe (SPC-SR1-1795)
27. Jannica - Marema's Magical Man (SPC-SR1-459)
28. tirppa - Kingsfall Rhodri (SPC-SR1-1724)
29. Kiiskinen - Kingsfall Fáelán (SPC-SR1-1725)
30. Katy - Llygedyn Manawydan (SPC-SR1-1718)
31. Jannica - A.D. Bet He's Hot (SPC-SR1-121)
Class Champion
Örp - Edna (SPC-MR2-1664)
Class Reserve Champion
Jannica - A.D. Rozalin Quadrile (SPC-MR2-1672)
3.
Katy - Cedion Morning Mist (SPC-MR2-1147)
4.
Kiiskinen - Llanwrda Edris (SPC-MR2-1807)
5.
Kiiskinen - Twynllanan Llewella (SPC-MR2-1853)
6.
Katy - Cefnmoor Sandy (SPC-MR2-1409)
7.
Örp - Glenna (SPC-MR2-1666)
8.
Jannica - Moons My Wilma (SPC-MR2-188)
9.
Ireth - Bonnie Dael (SPC-MR2-1730)
10.
Milja - Gorllewinol Merch (SPC-MR2-1712)
11.
Jannica - Channel LAC (SPC-MR2-181)
12.
taffel - Primrose Dei (SPC-MR2-1019)
13.
Örp - Queena (SPC-MR2-1691)
14.
Milja - Glenwood Eirianwen (SPC-MR2-1713)
15.
Ireth - PP's Fairy Dust (SPC-MR2-1676)
16.
Örp - Regina (SPC-MR2-1692)
17.
dani - Pencalow Pumpkinpie (SPC-MR2-1615)
18.
Katy - Cefnmoor Rosie (SPC-MR2-1408)
19.
Katy - Cefnmoor Harper (SPC-MR2-1410)
20.
Kiiskinen - C'bury Eirian (SPC-MR2-1871)
21. Jannica - Eira Wen Ion (SPC-MR2-281)
Class Champion
Jannica - Gwynedd Ofydd (SPC-SR2-269)
Class Reserve Champion
Ireth - KW Tywyllwch (SPC-SR2-1721)
3.
Kiiskinen - Lystar Ddraig Mynydd (SPC-SR2-1881)
4.
Kiiskinen - Bodewryd Grigor (SPC-SR2-1852)
5.
Örp - Ercwlff (SPC-SR2-1768)
6.
Katy - Nerywick Masterpiece (SPC-SR2-1144)
7.
Katy - Nerywick Regal Blue (SPC-SR2-1345)
8.
felissa - Tif Tamir (SPC-SR2-1448)
9.
Jannica - KW Codestar (SPC-SR2-120)
10.
felissa - Yentel Leonard (SPC-SR2-16)
11.
Sirpa - Elegant Prince AD (SPC-SR2-270)
12.
Katy - Nerywick Thunderbird (SPC-SR2-1143)
13.
dani - Susikallion Golden Jubilee (SPC-SR2-1450)
14.
Katy - Nerywick King's Ransom (SPC-SR2-1346)
15.
Örp - Hamish (SPC-SR2-1667)
16.
Örp - Scott (SPC-SR2-1693)
17.
Ireth - Genheit Deiniel (SPC-SR2-1860)
18.
Örp - Osheen (SPC-SR2-1778)
19.
felissa - Yentel Marshmallow (SPC-SR2-200)
20.
Kiiskinen - Marwolaeth (SPC-SR2-1790)
21. Jannica - Alexander HP (SPC-SR2-347)
Class Champion
Kiiskinen - Eleutheria MPB (SPC-MR3-1878)
Class Reserve Champion
Örp - Vanessa (SPC-MR3-1696)
3.
Örp - Ulrike (SPC-MR3-1695)
4.
Kiiskinen - Sugarskull (SPC-MR3-1879)
5.
Kiiskinen - Kruunun Lavender Blush (SPC-MR3-1794)
6.
Örp - Blanche (SPC-MR3-1739)
7.
felissa - Ciara (SPC-MR3-1386)
8.
Örp - Corinne (SPC-MR3-1644)
Class Champion
Örp - Darcel (SPC-SR3-1741)
Class Reserve Champion
Örp - Èdouard (SPC-SR3-1742)
3.
Örp - Werner (SPC-SR3-1697)
4.
Örp - Xaver (SPC-SR3-1698)
5.
Ireth - Chinook's Eithan (SPC-SR3-1731)
6.
Kiiskinen - Lemon (SPC-SR3-1793)
Class Champion
Jannica - Summerstorm's Stella (SPC-MR1-1039)
Class Reserve Champion
Sakkura - Cefnmoor Maura (SPC-MR1-1820)
3.
Katy - Cefnmoor Mandi (SPC-MR1-1610)
4.
Ireth - Celeste (SPC-MR1-1856)
5.
Katy - Cefnmoor Nelle (SPC-MR1-1603)
6.
Örp - Tabby (SPC-MR1-1757)
7.
Örp - Venetia (SPC-MR1-1759)
8.
Kiiskinen - Rhediad Cefn Ceinwen (SPC-MR1-1873)
9.
Jannica - A.D. Honey Hammering (SPC-MR1-244)
10.
Kiiskinen - Rhosch Iorwen (SPC-MR1-1801)
11.
Örp - Zuleika (SPC-MR1-1763)
12.
Ireth - Moreland Hildred (SPC-MR1-1868)
13.
Katy - Cefnmoor Odetta (SPC-MR1-1816)
14.
Ireth - Tamsin (SPC-MR1-1869)
15.
Kiiskinen - Ceridwen 1727 (SPC-MR1-1876)
16.
Kiiskinen - Swffryd Mair (SPC-MR1-1851)
17.
Örp - Yuko (SPC-MR1-1762)
Class Champion
Katy - Aradawg SBS (SPC-SR1-1395)
Class Reserve Champion
Katy - Cefnmoor Rollo (SPC-SR1-1817)
3.
Jannica - A.D. Rob-Roy (SPC-SR1-126)
4.
Örp - Ximo (SPC-SR1-1761)
5.
Jere - Mr. Mischief (SPC-SR1-1061)
6.
Jannica - Lil Lines (SPC-SR1-233)
7.
Örp - Silvester (SPC-SR1-1756)
8.
Katy - Cefnmoor Nelson (SPC-SR1-1821)
9.
Örp - Waldo (SPC-SR1-1760)
10.
Kiiskinen - Nwylln Arth Ddu (SPC-SR1-1874)
11.
Örp - Upton (SPC-SR1-1758)
12.
Kiiskinen - Mydr Llacheu (SPC-SR1-1796)
13.
Ireth - PP's Lacko (SPC-SR1-1673)
14.
Kiiskinen - Yale Yawin Dawn (SPC-SR1-1875)
15.
Katy - Cefnmoor Gorden (SPC-SR1-1819)
16.
Kiiskinen - Nydd Glyndwr (SPC-SR1-1797)
17.
Jannica - Lovely Rollo (SPC-SR1-236)
18.
Ireth - Eindhoeve Caiu (SPC-SR1-1728)
19.
Jannica - Hopearinteen Pilgrim (SPC-SR1-239)
Class Champion
Jannica - Eglwysilan (SPC-MR2-296)
Class Reserve Champion
Katy - Cefnmoor Raven (SPC-MR2-1814)
3.
felissa - A.D. Fairy Queen (SPC-MR2-1654)
4.
Katy - Cefnmoor Sable (SPC-MR2-1810)
5.
Örp - Ilean (SPC-MR2-1772)
6.
felissa - Tuiskulan Cherry Blossom (SPC-MR2-1384)
7.
Örp - Jessalyn (SPC-MR2-1773)
8.
Katy - Cefnmoor Ravenna (SPC-MR2-1598)
9.
Ireth - Blodeuyn (SPC-MR2-1858)
10.
Örp - Gwyneira (SPC-MR2-1770)
11.
neon - Cefnmoor Rosa (SPC-MR2-1809)
12.
Ireth - Llewella 5594 (SPC-MR2-1677)
13.
Ireth - Cyrene (SPC-MR2-1722)
14.
felissa - Tink A Tink A Too (SPC-MR2-1509)
15.
Jannica - A.D. Angelique (SPC-MR2-158)
16.
Örp - Heledd (SPC-MR2-1771)
17.
felissa - A.D. Shandora (SPC-MR2-1655)
18.
Jannica - KW Awel (SPC-MR2-280)
19.
Milja - Caolaidhe Dei (SPC-MR2-1225)
Class Champion
Jannica - A.D. First Fiasco (SPC-SR2-90)
Class Reserve Champion
Jannica - A.D. Dimonan Diminuendo (SPC-SR2-128)
3.
Katy - Cefnmoor Shaw (SPC-SR2-1813)
4.
Örp - Paxton (SPC-SR2-1779)
5.
felissa - Ghost Of Mickey Mouse (SPC-SR2-1510)
6.
Jannica - A.D. Sugar Delux (SPC-SR2-199)
7.
Örp - Quinlan (SPC-SR2-1780)
8.
Katy - Cefnmoor Kinsley (SPC-SR2-1808)
9.
Örp - Neville (SPC-SR2-1777)
10.
neon - Cefnmoor Teagan (SPC-SR2-1811)
11.
Örp - Tyrone (SPC-SR2-1694)
12.
felissa - Vehkakorven Tequila (SPC-SR2-1380)
13.
Ireth - Rook (SPC-SR2-1244)
14.
Ireth - PP's Daemon (SPC-SR2-1675)
15.
felissa - A.D. Little Venture (SPC-SR2-1653)
16.
Jannica - Gisla von Dows (SPC-SR2-99)
17.
Katy - Cefnmoor Spencer (SPC-SR2-1812)
Class Champion
Örp - Karine (SPC-MR3-1748)
Class Reserve Champion
Ireth - Brandee (SPC-MR3-1854)
3.
Örp - Adeline (SPC-MR3-1738)
4.
Örp - Zénaïde (SPC-MR3-1737)
5.
Örp - Dorthe (SPC-MR3-1645)
Class Champion
Örp - Fortun (SPC-SR3-1743)
Class Reserve Champion
Örp - Achim (SPC-SR3-1646)
3.
Örp - Bruno (SPC-SR3-1647)
4.
taffel - Rockafella (SPC-SR3-989)
5.
Jannica - Tyson B (SPC-SR3-1165)
6.
Jannica - Ron Rafael B (SPC-SR3-1164)
7.
Örp - Noel (SPC-SR3-1751)
Class Champion
Ireth - PP's Deidre (SPC-MR1-1674)
Class Reserve Champion
Örp - Racquel (SPC-MR1-1755)
3.
Katy - Cedion Annwyd (SPC-MR1-1148)
4.
Jannica - Clovercutt Arielle (SPC-MR1-265)
5.
Katy - Brooklime Charis (SPC-MR1-1826)
6.
taffel - Mererid LAC (SPC-MR1-992)
7.
Ireth - A.D. Milina (SPC-MR1-1671)
8.
taffel - Tickled Me Pink (SPC-MR1-990)
9.
Milja - Melynwyn Eilir (SPC-MR1-242)
10.
Jannica - Llygedyn Bonedigges (SPC-MR1-257)
11.
Milja - Aidan Mayah (SPC-MR1-198)
12.
Kiiskinen - C'bury Mairwen (SPC-MR1-1872)
13.
Örp - Madge (SPC-MR1-1687)
14.
taffel - Gwalch Dathliad (SPC-MR1-993)
15.
Örp - Ceinwen (SPC-MR1-1766)
16.
Milja - Mair Eboni (SPC-MR1-147)
17.
Ireth - Brigid of Swildie (SPC-MR1-1141)
18.
Milja - Frdwy Beti (SPC-MR1-1709)
19.
Kiiskinen - Rhediad Seirian (SPC-MR1-1877)
20.
Katy - Copperhill's Paige (SPC-MR1-1836)
21. Ireth - Lochlann Inri (SPC-MR1-1867)
22. Jannica - Aidan Deirdre (SPC-MR1-260)
23. Örp - Dilys (SPC-MR1-1767)
24. taffel - Gwalch Ashna (SPC-MR1-991)
25. Jannica - A.D. Bet She's an Angel (SPC-MR1-1040)
Class Champion
Örp - Awstin (SPC-SR1-1764)
Class Reserve Champion
Katy - Starush Burton (SPC-SR1-1833)
3.
Kiiskinen - Lystar Craith Ysgarlad (SPC-SR1-1882)
4.
Milja - Llangennech Coed Drem (SPC-SR1-1707)
5.
Katy - Moreland Royal Dillon (SPC-SR1-1837)
6.
Jannica - Pencalow Rhydderch (SPC-SR1-216)
7.
Milja - Caerwynant Bleiddian (SPC-SR1-1699)
8.
Jannica - Asyn Arwr (SPC-SR1-249)
9.
Katy - Pineacres Mordred (SPC-SR1-1829)
10.
Örp - Irving (SPC-SR1-1683)
11.
Milja - Cedion Fforddiadwyedd (SPC-SR1-1700)
12.
Örp - Brynmor (SPC-SR1-1765)
13.
taffel - Criallt Janto (SPC-SR1-940)
14.
Jannica - Clovercutt Soda Pop (SPC-SR1-208)
15.
taffel - Marchwaidd Dawn (SPC-SR1-988)
16.
Örp - Quentin (SPC-SR1-1754)
17.
Jannica - Gancanagh (SPC-SR1-210)
18.
taffel - Criallt Welsh Pride (SPC-SR1-1419)
19.
Ireth - Oldfinion Juniper (SPC-SR1-1729)
20.
Milja - Rhys Brychan (SPC-SR1-1708)
21. Katy - Sashmoor Whitaker (SPC-SR1-1831)
22. Jack - A.D Cheeky Chester (SPC-SR1-1885)
23. taffel - Yr Ardalaidd Dawn (SPC-SR1-1823)
Class Champion
Ireth - Gwyntog (SPC-MR2-1859)
Class Reserve Champion
Örp - Kirsteen (SPC-MR2-1774)
3.
taffel - Wyat Gingersnap Cuddlecake (SPC-MR2-1020)
4.
felissa - Yentel Cotton Candy (SPC-MR2-1449)
5.
felissa - Yentel Vanilla Blossom (SPC-MR2-1534)
6.
felissa - Wyat Cheap Thrills (SPC-MR2-1383)
7.
Katy - Dawnacre Zanna (SPC-MR2-691)
8.
Ireth - Hwczlight (SPC-MR2-1632)
9.
Jannica - Sweet Serenity AD (SPC-MR2-323)
10.
Jannica - KW Codeberry (SPC-MR2-318)
11.
felissa - Yentel Dolores (SPC-MR2-1381)
12.
Milja - Cedion Faery Princess (SPC-MR2-179)
13.
Örp - Treasa (SPC-MR2-1783)
14.
Jannica - Mewian Ffanci (SPC-MR2-149)
15.
Katy - Dawnacre Starla (SPC-MR2-692)
16.
Katy - Cefnmoor Clarity (SPC-MR2-1594)
17.
Milja - Contessa (SPC-MR2-1098)
18.
Milja - Bychan Eleri (SPC-MR2-286)
19.
Örp - Saibh (SPC-MR2-1782)
20.
tirppa - KW Tristyn (SPC-MR2-1785)
21. Örp - Reannon (SPC-MR2-1781)
22. ScrewDriver - Cefnmoor Zinna (SPC-MR2-1596)
23. Milja - Glenwood Celia (SPC-MR2-187)
24. Jannica - Moana's May Queen (SPC-MR2-317)
Class Champion
Örp - Manny (SPC-SR2-1776)
Class Reserve Champion
Örp - Leighton (SPC-SR2-1775)
3.
Katy - Emyrafon Kendrick (SPC-SR2-690)
4.
Jannica - Mountain Isac MG (SPC-SR2-312)
5.
Milja - Cedion Silver Comet (SPC-SR2-1710)
6.
Örp - Folant (SPC-SR2-1769)
7.
ScrewDriver - Cefnmoor Keir (SPC-SR2-1595)
8.
Jannica - Mewian Denley (SPC-SR2-306)
9.
taffel - Rhyfeddodau Argoelion (SPC-SR2-986)
10.
Ireth - Sulonevan Epic (SPC-SR2-1631)
11.
taffel - Mair Monadh Goodness Cakes (SPC-SR2-1629)
12.
Sirpa - Cefnmoor Spike (SPC-SR2-1599)
13.
Örp - Fingal (SPC-SR2-1665)
14.
Milja - KW Caerwyn (SPC-SR2-1711)
15.
taffel - Granstad Quackerjack (SPC-SR2-1018)
16.
Jannica - A.D. Red Shadow (SPC-SR2-307)
17.
taffel - Aelton LAC (SPC-SR2-937)
18.
Jannica - A.D. Huckleberry (SPC-SR2-301)
19.
H02877 - Cefnmoor Storm (SPC-SR2-1597)
Class Champion
Jannica - Blackwoods Elbereth (SPC-MR3-1114)
Class Reserve Champion
Örp - La Verne (SPC-MR3-1749)
3.
Örp - Ilyse (SPC-MR3-1746)
4.
Jannica - Blackwoods Bel Erie (SPC-MR3-1113)
5.
Örp - Christelle (SPC-MR3-1740)
6.
Jannica - Utopia's Jamilah Bella (SPC-MR3-1112)
7.
Jannica - Perfect Beginning Delm (SPC-MR3-1111)
8.
Ireth - Zara Scarlett (SPC-MR3-1682)
9.
Örp - Yvonne (SPC-MR3-1736)
Class Champion
Örp - Manuel (SPC-SR3-1750)
Class Reserve Champion
Jannica - Faron BRE (SPC-SR3-1109)
3.
felissa - Cadwaladr (SPC-SR3-1511)
4.
Örp - Joakim (SPC-SR3-1747)
5.
Örp - Gaël (SPC-SR3-1744)
6.
Jannica - Pikkupellon Saphir (SPC-SR3-1107)
7.
Jannica - Konstantin MPB (SPC-SR3-1110)
8.
Jannica - Pikkupellon Simply the Best (SPC-SR3-1108)
9.
Ireth - Levi Jaxon (SPC-SR3-1681)
10.
Örp - Harvey (SPC-SR3-1745)