1. Riding Class R1, tammat -
28/40
2. Riding Class R1, orit&ruunat -
24/40
3. Riding Class R2, tammat -
21/40
4. Riding Class R2, orit&ruunat -
16/40
5. Riding Class R3, tammat -
15/40
6. Riding Class R3, orit&ruunat -
7/40
7. Driving Class R1, tammat -
18/40
8. Driving Class R1, orit&ruunat -
17/40
9. Driving Class R2, tammat -
26/40
10. Driving Class R2, orit&ruunat -
25/40
11. Driving Class R3, tammat -
5/40
12. Driving Class R3, orit&ruunat -
7/40
13. In-Hand Class R1, tammat -
31/40
14. In-Hand Class R1, orit&ruunat -
22/40
15. In-Hand Class R2, tammat -
19/40
16. In-Hand Class R2, orit&ruunat -
14/40
17. In-Hand Class R3, tammat -
9/40
18. In-Hand Class R3, orit&ruunat -
9/40
Show Supreme Champion
Hemsbury - Gilbert (SPC-SR2-277)
Show Reserve Champion
Taija - Pialotte Snilli (SPC-MR3-1542)
3. Tinúvel - KW Saffir (SPC-MR2-127)
4. Taija - Ily's Royal Ludovico (SPC-SR3-1431)
5. Nora - Noel Venice (SPC-MR3-957)
6. Nora - Starlight Dawn (SPC-MR3-912)
7. Tinúvel - V.I. Fishbone (SPC-MR2-326)
8. Milja - Lawrence Dawn (SPC-SR2-274)
9. Nora - Noel Denethor (SPC-SR3-927)
10. Jannica - Briallen Dawn (SPC-MR1-224)
11. taffel - Mawr Cherokee (SPC-SR1-987)
12. Katy - Fronar Roscoe (SPC-SR1-1080)
13. Milja - Contessa (SPC-MR2-1098)
14. Katy - Poniniemen Nephrite (SPC-MR1-1347)
15. Nora - Ceann Miniclip (SPC-MR1-1009)
16. Sirpa - Elegant Prince AD (SPC-SR2-270)
17. Taija - Chris Honey (SPC-SR3-1535)
18. Hemsbury - Storyteller's Dracula (SPC-SR1-48)
Class Champion
Jannica - Briallen Dawn (SPC-MR1-224)
Class Reserve Champion
Tinúvel - Arielle of Swildie (SPC-MR1-180)
3.
Disa - Fiosrach Críona (SPC-MR1-398)
4.
taffel - Tickled Me Pink (SPC-MR1-990)
5.
Taija - Lemony Amethyst (SPC-MR1-1438)
6.
Katy - Highmoor Mallory (SPC-MR1-1085)
7.
Milja - Aidan Mayah (SPC-MR1-198)
8.
Disa - Llancarfan Aderyn (SPC-MR1-24)
9.
Nora - Breezy Aeliana (SPC-MR1-1013)
10.
Nora - Poniniemen Swanshine (SPC-MR1-919)
11.
taffel - Mererid LAC (SPC-MR1-992)
12.
Ireth - Cirinn of Swildie (SPC-MR1-1142)
13.
Tinúvel - DD Ilmarë (SPC-MR1-85)
14.
Ireth - Brigid of Swildie (SPC-MR1-1141)
15.
Taija - Aidan Royc Ametist (SPC-MR1-1437)
16.
Nora - Soundberry Blossom (SPC-MR1-918)
17.
Jannica - Criallt Genethig Lleucu (SPC-MR1-416)
18.
Jannica - Evelyne Dawn (SPC-MR1-222)
19.
Katy - Highmoor Kerstin (SPC-MR1-1083)
20.
Disa - Llancarfan Alys (SPC-MR1-144)
21. Tinúvel - Water Dancer Brii (SPC-MR1-140)
22. taffel - Gwalch Ashna (SPC-MR1-991)
23. Tinúvel - DD Varda (SPC-MR1-143)
24. Nora - C.B. Cinnamon (SPC-MR1-917)
25. Disa - Aelwen Auria (SPC-MR1-25)
26. Jannica - Juniper Blue (SPC-MR1-183)
27. Taija - Marged Hollie (SPC-MR1-1496)
28. taffel - Gwalch Dathliad (SPC-MR1-993)
Class Champion
Hemsbury - Storyteller's Dracula (SPC-SR1-48)
Class Reserve Champion
Nora - Nerian Galaxy Cruiser (SPC-SR1-932)
3.
Taija - Icon Of Flesh (SPC-SR1-1430)
4.
Katy - Aradawg SBS (SPC-SR1-1395)
5.
Nora - Breezy Jackrabbit (SPC-SR1-933)
6.
Katy - Dacre Grier (SPC-SR1-1467)
7.
Jannica - A.D. Échec au Roi (SPC-SR1-1037)
8.
Katy - Show's Earl Grey (SPC-SR1-1396)
9.
Tinúvel - You-Know-Who 5594 (SPC-SR1-344)
10.
Nora - Bantleyhill's Piccolo (SPC-SR1-931)
11.
Jannica - Poniniemen Maximilian (SPC-SR1-1038)
12.
Katy - Dacre Remington (SPC-SR1-1466)
13.
Jannica - Marema's Magical Man (SPC-SR1-459)
14.
Taija - Ily's Demont (SPC-SR1-1433)
15.
taffel - Criallt Janto (SPC-SR1-940)
16.
Milja - Llygedyn Romney (SPC-SR1-1536)
17.
Assi - Rhediad Hael Trysor (SPC-SR1-1420)
18.
Tinúvel - Óir Sauron (SPC-SR1-175)
19.
Tinúvel - Roscoff Midnight Puzzle (SPC-SR1-166)
20.
Jannica - A.D. Bet He's Hot (SPC-SR1-121)
21. Nora - Noryndale Morgan (SPC-SR1-930)
22. taffel - Criallt Welsh Pride (SPC-SR1-1419)
23. Disa - Chennye's Riordain (SPC-SR1-342)
24. taffel - Marchwaidd Dawn (SPC-SR1-988)
Class Champion
Milja - Contessa (SPC-MR2-1098)
Class Reserve Champion
Katy - Padenmoor Rosy (SPC-MR2-1084)
3.
Jannica - Eira Wen Ion (SPC-MR2-281)
4.
Milja - Caolaidhe Dei (SPC-MR2-1225)
5.
Jannica - Moons My Wilma (SPC-MR2-188)
6.
Katy - Padenmoor Samara (SPC-MR2-1087)
7.
Disa - Glenwood Playmate (SPC-MR2-81)
8.
Tinúvel - Tuiskulan Eurwen (SPC-MR2-197)
9.
Natalia - Blodeuwedd (SPC-MR2-1497)
10.
Disa - Glenwood Megan (SPC-MR2-87)
11.
Milja - Bychan Eleri (SPC-MR2-286)
12.
Jannica - Channel LAC (SPC-MR2-181)
13.
Tinúvel - Awena Rewa (SPC-MR2-82)
14.
Taija - Anfarwol Alwen (SPC-MR2-1479)
15.
Katy - Nerywick Sprightly (SPC-MR2-1145)
16.
Katy - Sixcreek Hope (SPC-MR2-1086)
17.
dani - Redbrook Pink Fluffy Unicorn (SPC-MR2-701)
18.
Milja - Glenwood Celia (SPC-MR2-187)
19.
Taija - Ffraid Ily (SPC-MR2-1514)
20.
Hemsbury - Queen's Crescent (SPC-MR2-100)
21. Disa - Anfarwol Enaid Carys (SPC-MR2-984)
Class Champion
Sirpa - Elegant Prince AD (SPC-SR2-270)
Class Reserve Champion
taffel - Rhyfeddodau Argoelion (SPC-SR2-986)
3.
Milja - Blackwoods Monarch (SPC-SR2-118)
4.
Jannica - KW Codestar (SPC-SR2-120)
5.
Katy - Nerywick King's Ransom (SPC-SR2-1346)
6.
Disa - Moana's Anwar (SPC-SR2-1541)
7.
dani - Susikallion Golden Jubilee (SPC-SR2-1450)
8.
Katy - Nerywick Masterpiece (SPC-SR2-1144)
9.
Taija - Tomos Rewa (SPC-SR2-1473)
10.
dani - Rowland Ion (SPC-SR2-170)
11.
Katy - Nerywick Regal Blue (SPC-SR2-1345)
12.
taffel - Aelton LAC (SPC-SR2-937)
13.
Milja - Baloo Dawn (SPC-SR2-331)
14.
Jannica - Gwynedd Ofydd (SPC-SR2-269)
15.
Jannica - Alexander HP (SPC-SR2-347)
16.
Katy - Nerywick Thunderbird (SPC-SR2-1143)
Class Champion
Nora - Noel Venice (SPC-MR3-957)
Class Reserve Champion
Taija - Istria Pretty In Pink (SPC-MR3-1471)
3.
dani - Pillowfight! Stinder (SPC-MR3-698)
4.
Hemsbury - Hemsbury Karnilla (SPC-MR3-803)
5.
Hemsbury - Gingerbread (SPC-MR3-1388)
6.
Tinúvel - DD Montaillou (SPC-MR3-903)
7.
taffel - Synd Skyfaith (SPC-MR3-1022)
8.
dani - Kruunun Berry Dreams (SPC-MR3-1292)
9.
Tinúvel - DD Star War (SPC-MR3-908)
10.
Tinúvel - DD Haurvatat (SPC-MR3-906)
11.
Nora - Lover's Lane (SPC-MR3-955)
12.
dani - Blackmoor's Emelia (SPC-MR3-1293)
13.
Nora - Noel Laneige (SPC-MR3-956)
14.
Nora - Lowlands Lemon Crust (SPC-MR3-958)
15.
Tinúvel - DD Starshine (SPC-MR3-907)
Class Champion
Taija - Ily's Royal Ludovico (SPC-SR3-1431)
Class Reserve Champion
Tinúvel - Angren Jamshid (SPC-SR3-904)
3.
Nora - Ghostwood Peo (SPC-SR3-960)
4.
Nora - Noel Golden Boy (SPC-SR3-962)
5.
Nora - Lowlands Under The Gun (SPC-SR3-964)
6.
taffel - Rockafella (SPC-SR3-989)
7.
Nora - Painswick Valentin (SPC-SR3-961)
Class Champion
Katy - Poniniemen Nephrite (SPC-MR1-1347)
Class Reserve Champion
Jannica - Summerstorm's Stella (SPC-MR1-1039)
3.
Milja - Meriel Siwan (SPC-MR1-515)
4.
Tinúvel - Pandora 5594 (SPC-MR1-420)
5.
Katy - Cedion Annwyd (SPC-MR1-1148)
6.
Tinúvel - Catriona Crowley (SPC-MR1-487)
7.
Nora - Clevelow Fresina (SPC-MR1-935)
8.
Nora - Michigan (SPC-MR1-1007)
9.
Milja - Difyr Liwsi (SPC-MR1-243)
10.
Katy - Mistecove Nebula (SPC-MR1-1344)
11.
Milja - Gwalch Dear Merch (SPC-MR1-264)
12.
Milja - Afal Cerys (SPC-MR1-259)
13.
Taija - Out 'n About (SPC-MR1-1439)
14.
Katy - Show's Maisy Maid (SPC-MR1-1397)
15.
Jannica - A.D. Honey Hammering (SPC-MR1-244)
16.
Nora - Tormore Peach Blossom (SPC-MR1-1008)
17.
Taija - Marvel Marionette (SPC-MR1-1441)
18.
Nora - Scarborough (SPC-MR1-1006)
Class Champion
taffel - Mawr Cherokee (SPC-SR1-987)
Class Reserve Champion
Nora - Cashbain Damon (SPC-SR1-998)
3.
Tinúvel - Newburn's Willie (SPC-SR1-450)
4.
Disa - Aidan Dawn (SPC-SR1-134)
5.
Nora - Dublin Bill (SPC-SR1-999)
6.
Jannica - Lil Lines (SPC-SR1-233)
7.
Nora - Brentwell Regent (SPC-SR1-996)
8.
Jannica - Lovely Rollo (SPC-SR1-236)
9.
Taija - Flint Samuel (SPC-SR1-1495)
10.
Katy - Stonemeadow Prosper (SPC-SR1-520)
11.
Jannica - Hopearinteen Pilgrim (SPC-SR1-239)
12.
Katy - Idris (SPC-SR1-519)
13.
Katy - Serenmoor Trystan (SPC-SR1-518)
14.
Jannica - A.D. Rob-Roy (SPC-SR1-126)
15.
Milja - Tydiwyfn Hael Milod (SPC-SR1-536)
16.
Katy - Berrydale Ryker (SPC-SR1-697)
17.
Nora - Hildens Lacour (SPC-SR1-997)
Class Champion
Tinúvel - KW Saffir (SPC-MR2-127)
Class Reserve Champion
Tinúvel - KW Blodeuwedd (SPC-MR2-105)
3.
taffel - Glowmoor Quitita (SPC-MR2-1021)
4.
Assi - Vadelmahurman Dolly Parts (SPC-MR2-1568)
5.
Assi - Kruunun Ginger Crunch (SPC-MR2-1518)
6.
Tinúvel - From Fairy Forest 5594 (SPC-MR2-161)
7.
taffel - Primrose Dei (SPC-MR2-1019)
8.
Katy - Cefnmoor Sandy (SPC-MR2-1409)
9.
taffel - Wyat Gingersnap Cuddlecake (SPC-MR2-1020)
10.
Milja - Cutieberry (SPC-MR2-133)
11.
Tinúvel - Lilium 5594 (SPC-MR2-162)
12.
Katy - Cedion Morning Mist (SPC-MR2-1147)
13.
Taija - Anfarwol Annw (SPC-MR2-1480)
14.
Nora - Huvin Ellen (SPC-MR2-1077)
15.
Milja - Luna (SPC-MR2-300)
16.
Milja - Snilli Queenie (SPC-MR2-315)
17.
Katy - Cefnmoor Rosie (SPC-MR2-1408)
18.
Milja - Cyrillia (SPC-MR2-376)
19.
Katy - Emyrafon Tesni (SPC-MR2-527)
20.
Nora - Noinan Bailie (SPC-MR2-1075)
21. Nora - Chanelle (SPC-MR2-1074)
22. Jannica - Eglwysilan (SPC-MR2-296)
23. Nora - Rumour's Deborah (SPC-MR2-1076)
24. Jannica - KW Awel (SPC-MR2-280)
25. Taija - Dyfi Ily (SPC-MR2-1442)
26. Jannica - A.D. Angelique (SPC-MR2-158)
Class Champion
Hemsbury - Gilbert (SPC-SR2-277)
Class Reserve Champion
Jannica - A.D. Magic Dream (SPC-SR2-98)
3.
Milja - Coen v.d. Zanneshof (SPC-SR2-293)
4.
Nora - Glowmoor Gaston (SPC-SR2-1071)
5.
Tinúvel - Vivid Apetite (SPC-SR2-454)
6.
Tinúvel - Ravenclaw 5594 (SPC-SR2-132)
7.
Milja - Hercules F (SPC-SR2-290)
8.
taffel - Päivärinteen Maestro (SPC-SR2-1017)
9.
Milja - Lieuwe v.d. Zanneshof (SPC-SR2-305)
10.
Nora - Rumour's Blake (SPC-SR2-1073)
11.
Hemsbury - Tinkerbill (SPC-SR2-273)
12.
Jannica - A.D. Sugar Delux (SPC-SR2-199)
13.
Jannica - Gisla von Dows (SPC-SR2-99)
14.
Milja - Cedion Silver Swirl (SPC-SR2-291)
15.
Jannica - A.D. Dimonan Diminuendo (SPC-SR2-128)
16.
Tinúvel - Aneirin 5594 (SPC-SR2-435)
17.
Taija - Anfarwol Bret (SPC-SR2-1481)
18.
Katy - Padenmoor Grayson (SPC-SR2-1081)
19.
Taija - Anfarwol Buckley (SPC-SR2-1435)
20.
Nora - Noinan Bastien (SPC-SR2-1072)
21. taffel - Granstad Quackerjack (SPC-SR2-1018)
22. Taija - Tewdwr Ily (SPC-SR2-1515)
23. Nora - Sportoi v. Synvilla (SPC-SR2-1069)
24. taffel - Granstad Twisted Gingersnap (SPC-SR2-1016)
25. Katy - Sixcreek Taegan (SPC-SR2-1082)
Class Champion
Taija - Pialotte Snilli (SPC-MR3-1542)
Class Reserve Champion
Nora - Bluebonnet Elsie (SPC-MR3-954)
3.
Nora - Caraway (SPC-MR3-953)
4.
Milja - Eleanor REB (SPC-MR3-910)
5.
Taija - Claridge Stina (SPC-MR3-1440)
Class Champion
Nora - Noel Denethor (SPC-SR3-927)
Class Reserve Champion
Taija - Mortimer B (SPC-SR3-1432)
3.
Milja - Talvian Major (SPC-SR3-909)
4.
Milja - Maddox REB (SPC-SR3-911)
5.
Jannica - Tyson B (SPC-SR3-1165)
6.
Nora - Noel Swanson (SPC-SR3-963)
7.
Jannica - Ron Rafael B (SPC-SR3-1164)
Class Champion
Nora - Ceann Miniclip (SPC-MR1-1009)
Class Reserve Champion
Nora - Aidan Synd Mistyway (SPC-MR1-1012)
3.
Taija - Niamh Ily (SPC-MR1-1446)
4.
Katy - Stonemeadow Unique (SPC-MR1-695)
5.
Katy - Serenmoor Prunella (SPC-MR1-694)
6.
Milja - Criallt Eneuawy (SPC-MR1-201)
7.
taffel - Caoilinn Dawn (SPC-MR1-994)
8.
Tinúvel - Lovegood 5594 (SPC-MR1-215)
9.
Katy - Woodmoor Opal (SPC-MR1-523)
10.
Jannica - A.D. Bet She's an Angel (SPC-MR1-1040)
11.
Taija - Nesta Ily (SPC-MR1-1444)
12.
Milja - Criallt Dawns Ddiwethaf (SPC-MR1-1565)
13.
Jannica - Clovercutt Arielle (SPC-MR1-265)
14.
taffel - Honeydale Silverveil (SPC-MR1-1046)
15.
Assi - Troedrhiwfwch Seren Fore (SPC-MR1-1540)
16.
Taija - Rhediad Neria (SPC-MR1-1445)
17.
Milja - Talvian Twister Caramel (SPC-MR1-433)
18.
taffel - Granstad Hvetebrødsdager (SPC-MR1-1045)
19.
taffel - Aidan Honeytale (SPC-MR1-1044)
20.
Tinúvel - DD Iseult (SPC-MR1-240)
21. Nora - Aidan Natasha (SPC-MR1-1011)
22. Jannica - Llygedyn Bonedigges (SPC-MR1-257)
23. Hemsbury - Pontypridd Guinevere (SPC-MR1-802)
24. Milja - Pentrebach Neala (SPC-MR1-422)
25. Jannica - Aidan Deirdre (SPC-MR1-260)
26. Nora - Clovercutt Crystal Star (SPC-MR1-1010)
27. Hemsbury - Storyteller's Taranis (SPC-MR1-225)
28. Katy - Woodmoor Shirlie (SPC-MR1-524)
29. Hemsbury - Golden Criminal (SPC-MR1-74)
30. Pölhö - Little Luxuries Dawn (SPC-MR1-1512)
31. Tinúvel - DD Ysolt (SPC-MR1-256)
Class Champion
Katy - Fronar Roscoe (SPC-SR1-1080)
Class Reserve Champion
Taija - Ily's Emblematic (SPC-SR1-1447)
3.
Nora - Aidan Synd Khan (SPC-SR1-1004)
4.
Jannica - Gancanagh (SPC-SR1-210)
5.
Milja - Llygedyn Rhagor Caredig (SPC-SR1-1186)
6.
Milja - Criallt Arthvawr (SPC-SR1-157)
7.
Taija - Poniniemen Dynamo (SPC-SR1-1434)
8.
Taija - Gwynedd Fflewdwr (SPC-SR1-1436)
9.
Milja - Dwfncoed Twrgadarn (SPC-SR1-234)
10.
Nora - Ceann Moneychat (SPC-SR1-1002)
11.
Katy - Highmoor Lynx (SPC-SR1-1079)
12.
Jannica - Clovercutt Soda Pop (SPC-SR1-208)
13.
Ireth - Nechtan of Swildie (SPC-SR1-1140)
14.
taffel - Anfarwol Dyn Derwn (SPC-SR1-938)
15.
Jannica - Pencalow Rhydderch (SPC-SR1-216)
16.
Nora - Amado PD (SPC-SR1-1001)
17.
Katy - Nerywick Firelight (SPC-SR1-1146)
18.
taffel - Aidan Velvet Haze (SPC-SR1-1043)
19.
Milja - Criallt Nid Nemor (SPC-SR1-142)
20.
Jannica - Asyn Arwr (SPC-SR1-249)
21. taffel - Cherrypond Malcolm (SPC-SR1-939)
22. Nora - Ceann Marabow (SPC-SR1-1003)
Class Champion
Tinúvel - V.I. Fishbone (SPC-MR2-326)
Class Reserve Champion
Milja - Granstad Quenella (SPC-MR2-316)
3.
Jannica - Moana's May Queen (SPC-MR2-317)
4.
Katy - Dawnacre Starla (SPC-MR2-692)
5.
Katy - Eirlys Raspberry (SPC-MR2-528)
6.
Jannica - KW Codeberry (SPC-MR2-318)
7.
Taija - Dunnah Myfanwy (SPC-MR2-1567)
8.
Katy - Woodward Cherise (SPC-MR2-1068)
9.
Nora - Huvin Leya (SPC-MR2-1078)
10.
Jannica - Mewian Ffanci (SPC-MR2-149)
11.
Taija - Dylis Ily (SPC-MR2-1516)
12.
Milja - Mangon Sunshine Soul (SPC-MR2-207)
13.
Katy - Dawnacre Zoie (SPC-MR2-529)
14.
Milja - Valië Dei (SPC-MR2-492)
15.
Jannica - Sweet Serenity AD (SPC-MR2-323)
16.
Taija - Rhediad Decaisnea (SPC-MR2-1443)
17.
Milja - Faerie (SPC-MR2-279)
18.
Assi - Gingerqueen (SPC-MR2-1501)
19.
Tinúvel - DD Elwing (SPC-MR2-125)
Class Champion
Milja - Lawrence Dawn (SPC-SR2-274)
Class Reserve Champion
Taija - Anfarwol Jarl Pryce (SPC-SR2-1482)
3.
Jannica - Mountain Isac MG (SPC-SR2-312)
4.
Jannica - A.D. Red Shadow (SPC-SR2-307)
5.
Jannica - Mewian Denley (SPC-SR2-306)
6.
Jannica - A.D. Huckleberry (SPC-SR2-301)
7.
Katy - Emyrafon Kendrick (SPC-SR2-690)
8.
Taija - Gwinnet Cadog (SPC-SR2-1566)
9.
Katy - Myrmoor Skyler (SPC-SR2-522)
10.
Nora - Cesario (SPC-SR2-1070)
11.
Pölhö - Nips Teakettle (SPC-SR2-1559)
12.
Katy - Myrmoor Sterling (SPC-SR2-689)
13.
Milja - Wyat Timothy (SPC-SR2-405)
14.
Katy - Myrmoor Silas (SPC-SR2-521)
Class Champion
Nora - Starlight Dawn (SPC-MR3-912)
Class Reserve Champion
Nora - Noel Gold Star (SPC-MR3-914)
3.
Nora - Pantominë Psyche (SPC-MR3-952)
4.
Jannica - Utopia's Jamilah Bella (SPC-MR3-1112)
5.
Jannica - Perfect Beginning Delm (SPC-MR3-1111)
6.
Taija - Ily's Fluffy Unicorn (SPC-MR3-1472)
7.
Nora - Saskia Deirdre (SPC-MR3-913)
8.
Jannica - Blackwoods Bel Erie (SPC-MR3-1113)
9.
Jannica - Blackwoods Elbereth (SPC-MR3-1114)
Class Champion
Taija - Chris Honey (SPC-SR3-1535)
Class Reserve Champion
Nora - Blackwoods Haliax (SPC-SR3-926)
3.
Nora - Noel Bryce (SPC-SR3-928)
4.
Nora - Boromir Dawn (SPC-SR3-915)
5.
Jannica - Faron BRE (SPC-SR3-1109)
6.
Nora - Retrobeat (SPC-SR3-959)
7.
Jannica - Pikkupellon Saphir (SPC-SR3-1107)
8.
Jannica - Konstantin MPB (SPC-SR3-1110)
9.
Jannica - Pikkupellon Simply the Best (SPC-SR3-1108)