1. Driving Class R1, tammat -
39/40
2. Driving Class R1, orit&ruunat -
39/40
3. Driving Class R2, tammat -
40/40
4. Driving Class R2, orit&ruunat -
37/40
5. In-Hand Class R1, tammat -
40/40
6. In-Hand Class R1, orit&ruunat -
40/40
7. In-Hand Class R2, tammat -
30/40
8. In-Hand Class R2, orit&ruunat -
33/40
Show Supreme Champion
Dimma - Flamboyant (SPC-SR1-672)
Show Reserve Champion
elen - Vinhan Brithio (SPC-SR2-612)
3. Kida - Pencalow Cactus (SPC-MR2-1105)
4. elen - Sour Cream (SPC-MR1-808)
5. Milja - Tydiwyfn Hael Milod (SPC-SR1-536)
6. Nora - Scarborough (SPC-MR1-1006)
7. elen - Carvennec Riverhopper (SPC-SR2-379)
8. Sorel - Cadogan Enigma (SPC-MR2-1418)
Class Champion
elen - Sour Cream (SPC-MR1-808)
Class Reserve Champion
Dimma - Claridge Deirdre (SPC-MR1-645)
3.
Milja - Melynwyn Eilir (SPC-MR1-242)
4.
Milja - Mair Eboni (SPC-MR1-147)
5.
elen - Inalia Picar (SPC-MR1-576)
6.
Sakkura - Caoineag SBS (SPC-MR1-1184)
7.
sandi - Wynn Maelona (SPC-MR1-401)
8.
Ireth - Brigid of Swildie (SPC-MR1-1141)
9.
Sorel - Gwenyth Niamh (SPC-MR1-1359)
10.
Kida - Anfarwol Halcam Tegell (SPC-MR1-1209)
11.
Kida - Llygedyn Gwanwen (SPC-MR1-124)
12.
sandi - Bye Bye Baby LAC (SPC-MR1-425)
13.
Kida - Glyndyfrdwy Ionor Heulyn (SPC-MR1-502)
14.
Pierre - Chwyrligwgan Din Tia (SPC-MR1-62)
15.
Katy - Berrydale Windsong (SPC-MR1-525)
16.
elen - Memory (SPC-MR1-806)
17.
sandi - Neilina of Swildie (SPC-MR1-1192)
18.
Nora - Ceann Miniclip (SPC-MR1-1009)
19.
Ireth - Tirdeunaw Evnissyen (SPC-MR1-566)
20.
Sorel - Criallt Lysanor (SPC-MR1-1360)
21. elen - Argoinette (SPC-MR1-575)
22. Dimma - Nerywick Bayfire (SPC-MR1-649)
23. sandi - Rhian Eirian (SPC-MR1-266)
24. Sakkura - Daoine Sìth (SPC-MR1-1051)
25. Cannabia - Llygedyn Adameg (SPC-MR1-455)
26. Dimma - Aidan Vanora (SPC-MR1-646)
27. Katy - Cedion Annwyd (SPC-MR1-1148)
28. Nora - Aidan Synd Mistyway (SPC-MR1-1012)
29. Nora - Clovercutt Crystal Star (SPC-MR1-1010)
30. Sakkura - Heather of Radon (SPC-MR1-73)
31. Katy - Berrydale Tempest (SPC-MR1-696)
32. Milja - Meriel Siwan (SPC-MR1-515)
33. Ireth - Menday Keelan Narbett (SPC-MR1-567)
34. Milja - Mererid Aderyn (SPC-MR1-145)
35. Dimma - Claridge Doireann (SPC-MR1-643)
36. Sakkura - Doireann v. Pijnboompit (SPC-MR1-139)
37. Pierre - Caddel Caio Dew (SPC-MR1-377)
38. Kida - Pencalow Ceinwen (SPC-MR1-563)
39. Nora - Aidan Natasha (SPC-MR1-1011)
Class Champion
Milja - Tydiwyfn Hael Milod (SPC-SR1-536)
Class Reserve Champion
Sorel - Cadogan Tudor (SPC-SR1-1356)
3.
Katy - Highmoor Lynx (SPC-SR1-1079)
4.
Nora - Quilgor II (SPC-SR1-1000)
5.
Veera Ruusula - Llunfrothen Replica (SPC-SR1-462)
6.
Sakkura - Eldreth Galahad (SPC-SR1-600)
7.
Katy - Aradawg SBS (SPC-SR1-1395)
8.
Sorel - Pencalow Lashawn (SPC-SR1-1416)
9.
sandi - Anfarwol Hapus Lwcus (SPC-SR1-156)
10.
Kida - Cawodydd Llew Ianto (SPC-SR1-494)
11.
Dimma - Claridge Diva Joon (SPC-SR1-634)
12.
Nora - Dublin Bill (SPC-SR1-999)
13.
Veera Ruusula - Winter's Saint Boy AD (SPC-SR1-150)
14.
Dimma - Claridge Alarm Sound (SPC-SR1-669)
15.
Nora - Cashbain Damon (SPC-SR1-998)
16.
Katy - Fronar Roscoe (SPC-SR1-1080)
17.
Milja - Criallt Nid Nemor (SPC-SR1-142)
18.
Dimma - Aidan Daiwal Gin (SPC-SR1-640)
19.
- Allt Cwrtais Wynog (SPC-SR1-511)
20.
Kida - Llygedyn Morgath Wen (SPC-SR1-1451)
21. Kida - Ceffhyl Taranau (SPC-SR1-549)
22. Sorel - Gwynedd Muhrdinn (SPC-SR1-1358)
23. Sorel - Ivor Darkness (SPC-SR1-1357)
24. Sakkura - Eldreth Seymour (SPC-SR1-613)
25. Nora - Amado PD (SPC-SR1-1001)
26. taffel - Mawr Cherokee (SPC-SR1-987)
27. Katy - Berrydale Ryker (SPC-SR1-697)
28. Sakkura - Cú Chulainn (SPC-SR1-615)
29. sandi - Anfarwol Hud Nerthol (SPC-SR1-154)
30. Sonja - Govynyon Montgomery (SPC-SR1-569)
31. Shannon. - Deryn Du (SPC-SR1-152)
32. felissa - Vehkakorven Cadfael (SPC-SR1-10)
33. Kida - Anfarwol Melynwch Nyf (SPC-SR1-1208)
34. Sakkura - Samhainn of Swildie (SPC-SR1-52)
35. sandi - Anfarwol Bren Llwyd (SPC-SR1-51)
36. Dimma - Aidan Seamus (SPC-SR1-641)
37. Cannabia - Aidan Rattle (SPC-SR1-485)
38. sandi - Anfarwol Canwriad (SPC-SR1-431)
39. Cannabia - Hobbes LAC (SPC-SR1-478)
Class Champion
Sorel - Cadogan Enigma (SPC-MR2-1418)
Class Reserve Champion
taffel - Primrose Dei (SPC-MR2-1019)
3.
Nora - Chanelle (SPC-MR2-1074)
4.
Sakkura - Nerywick Holly (SPC-MR2-1182)
5.
sandi - Sparkle's Bambi (SPC-MR2-1331)
6.
felissa - Tuiskulan Cherry Blossom (SPC-MR2-1384)
7.
Sakkura - Silverdale Agatha (SPC-MR2-40)
8.
sandi - Sinisen Enkelin Tähtisilmä (SPC-MR2-1329)
9.
dani - Mangon Must Be Magic (SPC-MR2-699)
10.
felissa - Yentel Dolores (SPC-MR2-1381)
11.
Dimma - Mistrale v. Moons (SPC-MR2-666)
12.
Sorel - Vinhan Leya (SPC-MR2-1354)
13.
Katy - Cefnmoor Rosie (SPC-MR2-1408)
14.
Kida - Peppermints Cleo (SPC-MR2-1455)
15.
Sorel - Pencalow Misty (SPC-MR2-1417)
16.
Kida - Crowncastle's Apricot (SPC-MR2-1452)
17.
Nora - Rumour's Deborah (SPC-MR2-1076)
18.
Katy - Cefnmoor Harper (SPC-MR2-1410)
19.
Sorel - Gwynedd Dierdre (SPC-MR2-1355)
20.
Milja - Cutieberry (SPC-MR2-133)
21. taffel - Wyat Gingersnap Cuddlecake (SPC-MR2-1020)
22. Katy - Cedion Morning Mist (SPC-MR2-1147)
23. Dimma - A.D. Ronja (SPC-MR2-663)
24. Elina - Marabou (SPC-MR2-1349)
25. sandi - Viherniityn Serena (SPC-MR2-119)
26. Kida - Daydream's Lucy (SPC-MR2-1453)
27. dani - Wyat Diva By Blood (SPC-MR2-137)
28. Nora - Huvin Ellen (SPC-MR2-1077)
29. felissa - Yentel Cotton Candy (SPC-MR2-1449)
30. Katy - Cefnmoor Sandy (SPC-MR2-1409)
31. Milja - Cyrillia (SPC-MR2-376)
32. Kida - Jojo (SPC-MR2-1454)
33. Milja - Granstad Quenella (SPC-MR2-316)
34. dani - Vuornan Syllabub (SPC-MR2-700)
35. Milja - Honeyberry (SPC-MR2-136)
36. felissa - Wyat Cheap Thrills (SPC-MR2-1383)
37. sandi - Pencalow Cloudberry (SPC-MR2-1194)
38. Dimma - Analogy KH (SPC-MR2-665)
39. Nora - Noinan Bailie (SPC-MR2-1075)
40. Dimma - Sweet Marie v.d. Gateaway (SPC-MR2-664)
Class Champion
elen - Carvennec Riverhopper (SPC-SR2-379)
Class Reserve Champion
Nora - Noinan Bastien (SPC-SR2-1072)
3.
elen - Bracklewythe Replica (SPC-SR2-55)
4.
sandi - Anfarwol Cadmon (SPC-SR2-275)
5.
Milja - Lieuwe v.d. Zanneshof (SPC-SR2-305)
6.
felissa - Yentel Marshmallow (SPC-SR2-200)
7.
sandi - Anfarwol Rhudd Ddraig (SPC-SR2-308)
8.
Milja - Hercules F (SPC-SR2-290)
9.
Katy - Myrmoor Silas (SPC-SR2-521)
10.
Katy - Emyrafon Kendrick (SPC-SR2-690)
11.
Dimma - Comhghán (SPC-SR2-1048)
12.
sandi - Chester Dim (SPC-SR2-202)
13.
Dimma - Claridge BeBop (SPC-SR2-658)
14.
Dimma - Claridge Glyndwr (SPC-SR2-679)
15.
sandi - Nerywick Dreamcatcher (SPC-SR2-921)
16.
sandi - Anffin Cordax (SPC-SR2-88)
17.
Nora - Sportoi v. Synvilla (SPC-SR2-1069)
18.
Milja - Cedion Silver Swirl (SPC-SR2-291)
19.
taffel - Granstad Twisted Gingersnap (SPC-SR2-1016)
20.
taffel - Päivärinteen Maestro (SPC-SR2-1017)
21. Kida - Oakyard's Ruffles (SPC-SR2-1457)
22. Kida - Silverhill Yoko (SPC-SR2-1458)
23. Sorel - Wyann Tottau (SPC-SR2-1351)
24. Sorel - Vuornan Downpour (SPC-SR2-1352)
25. taffel - Granstad Quackerjack (SPC-SR2-1018)
26. Milja - Coen v.d. Zanneshof (SPC-SR2-293)
27. Nora - Cesario (SPC-SR2-1070)
28. elen - Brandywood Fury (SPC-SR2-288)
29. Katy - Myrmoor Sterling (SPC-SR2-689)
30. Sakkura - Thornmere Joker (SPC-SR2-1183)
31. Nora - Glowmoor Gaston (SPC-SR2-1071)
32. Katy - Myrmoor Skyler (SPC-SR2-522)
33. Kida - Willow Sparkle (SPC-SR2-1459)
34. Dimma - Claridge Gentleman's Power (SPC-SR2-678)
35. Kida - Blackbay's Snowflake (SPC-SR2-1456)
36. felissa - Yentel Leonard (SPC-SR2-16)
37. felissa - Vehkakorven Tequila (SPC-SR2-1380)
Class Champion
Nora - Scarborough (SPC-MR1-1006)
Class Reserve Champion
Sorel - Cadogan Basic Myth (SPC-MR1-1373)
3.
Dimma - Dewin Cathreena Dawn (SPC-MR1-686)
4.
Nora - Tormore Peach Blossom (SPC-MR1-1008)
5.
sandi - Shamrock's Nellyn (SPC-MR1-805)
6.
Dimma - Claridge Pride (SPC-MR1-671)
7.
Milja - Criallt Eneuawy (SPC-MR1-201)
8.
Katy - Highmoor Kerstin (SPC-MR1-1083)
9.
felissa - Eirian Caronwen (SPC-MR1-1387)
10.
Sorel - Funfair's Liona (SPC-MR1-1374)
11.
taffel - Honeydale Silverveil (SPC-MR1-1046)
12.
Sorel - Roscoff Magic Mimosa (SPC-MR1-1372)
13.
Sakkura - Bealtaine of Swildie (SPC-MR1-148)
14.
elen - Anfarwol Gwenledyr (SPC-MR1-267)
15.
taffel - Granstad Hvetebrødsdager (SPC-MR1-1045)
16.
elen - Llygedyn Gwenllaith (SPC-MR1-610)
17.
Dimma - Caramba (SPC-MR1-670)
18.
Nora - Clevelow Fresina (SPC-MR1-935)
19.
Kida - Pencalow Luned (SPC-MR1-497)
20.
taffel - Caoilinn Dawn (SPC-MR1-994)
21. Katy - Highmoor Mallory (SPC-MR1-1085)
22. elen - Llygedyn Pelydru (SPC-MR1-141)
23. elen - Onnenkengän Angharad (SPC-MR1-423)
24. Sakkura - Eldreth Alyn (SPC-MR1-76)
25. sandi - Dyffryn Awel Haf (SPC-MR1-427)
26. sandi - Pencalow Mair Drwg (SPC-MR1-1197)
27. Ireth - Cirinn of Swildie (SPC-MR1-1142)
28. sandi - Pepsi Junior AD (SPC-MR1-474)
29. Dimma - Tamsyn Of Swildie (SPC-MR1-668)
30. Milja - Difyr Liwsi (SPC-MR1-243)
31. Nora - Michigan (SPC-MR1-1007)
32. Katy - Copperhill Trinity (SPC-MR1-526)
33. Milja - Afal Cerys (SPC-MR1-259)
34. Sakkura - Noontide GB (SPC-MR1-1050)
35. Milja - Gwalch Dear Merch (SPC-MR1-264)
36. Kida - Llygedyn Lwc Drwg (SPC-MR1-368)
37. Sakkura - Eldreth Wianna (SPC-MR1-160)
38. taffel - Aidan Honeytale (SPC-MR1-1044)
39. Kida - FGW Medi Manon (SPC-MR1-816)
40. Sorel - Cadogan Leanira (SPC-MR1-1375)
Class Champion
Dimma - Flamboyant (SPC-SR1-672)
Class Reserve Champion
Nora - Hildens Lacour (SPC-SR1-997)
3.
Dimma - If I Catch U (SPC-SR1-633)
4.
Sakkura - Eachann v. Pijnboompit (SPC-SR1-59)
5.
sandi - Mair Monadh Cairbre (SPC-SR1-328)
6.
Milja - Llygedyn Rhagor Caredig (SPC-SR1-1186)
7.
Sorel - Fame's Leonel (SPC-SR1-1368)
8.
Katy - Idris (SPC-SR1-519)
9.
taffel - Criallt Welsh Pride (SPC-SR1-1419)
10.
Kida - Pencalow Elidir (SPC-SR1-165)
11.
Katy - Serenmoor Trystan (SPC-SR1-518)
12.
Sakkura - Louis d'Aubigny (SPC-SR1-614)
13.
taffel - Marchwaidd Dawn (SPC-SR1-988)
14.
Kida - Afallwyn Naughton Dawn (SPC-SR1-213)
15.
Kida - Pencalow Boreugwyn (SPC-SR1-171)
16.
Milja - Dwfncoed Twrgadarn (SPC-SR1-234)
17.
sandi - Mair Monadh Dòmhnallan (SPC-SR1-330)
18.
Sorel - Roscoff Armani (SPC-SR1-1366)
19.
Hilde - Amiral TV (SPC-SR1-366)
20.
taffel - Criallt Janto (SPC-SR1-940)
21. elen - Frostbay Flashy (SPC-SR1-432)
22. Sakkura - Somhairle Ion (SPC-SR1-172)
23. Nora - Glenllach Mountain Mist (SPC-SR1-995)
24. Nora - Brentwell Regent (SPC-SR1-996)
25. Milja - Criallt Arthvawr (SPC-SR1-157)
26. Sorel - Roscoff Moonskye (SPC-SR1-1365)
27. taffel - Aidan Velvet Haze (SPC-SR1-1043)
28. Dimma - Claridge Heber (SPC-SR1-637)
29. Kida - Aelwen Fool (SPC-SR1-1188)
30. sandi - Brackendale Dragon Puff (SPC-SR1-580)
31. Ireth - Nechtan of Swildie (SPC-SR1-1140)
32. sandi - Grago of Swildie (SPC-SR1-1189)
33. Sakkura - Aengus v. Pijnboompit (SPC-SR1-155)
34. elen - Emrys vd. Eindhoeve (SPC-SR1-53)
35. Dimma - Cledwyn Madoc (SPC-SR1-680)
36. Nora - Noel Picardy (SPC-SR1-934)
37. Katy - Nerywick Firelight (SPC-SR1-1146)
38. Hilde - Berryhill Lemon Soldier (SPC-SR1-1152)
39. Sorel - Poniniemen Whimsical (SPC-SR1-1367)
40. elen - Du Charlatan (SPC-SR1-114)
Class Champion
Kida - Pencalow Cactus (SPC-MR2-1105)
Class Reserve Champion
Hilde - Meria v. RVN (SPC-MR2-1150)
3.
Katy - Dawnacre Zanna (SPC-MR2-691)
4.
sandi - Briar Glen Ballerina (SPC-MR2-804)
5.
Nora - Huvin Leya (SPC-MR2-1078)
6.
Hilde - Yentel Rosette (SPC-MR2-1153)
7.
Milja - Valië Dei (SPC-MR2-492)
8.
Pierre - Blodwen LAC (SPC-MR2-324)
9.
Dimma - Enkelikello (SPC-MR2-660)
10.
sandi - Magico Almendra (SPC-MR2-325)
11.
Katy - Dawnacre Zoie (SPC-MR2-529)
12.
Katy - Dawnacre Starla (SPC-MR2-692)
13.
sandi - Anfarwol Brenhines y Galon (SPC-MR2-285)
14.
elen - Lilijan's Kassandra (SPC-MR2-809)
15.
Dimma - A.D. Pythagora's Epitaph (SPC-MR2-661)
16.
Milja - Luna (SPC-MR2-300)
17.
elen - Kingcardine Aurora (SPC-MR2-26)
18.
elen - Cedion Silver Fern (SPC-MR2-322)
19.
Kida - Pencalow Tricolor (SPC-MR2-1104)
20.
Pierre - Himpulan Sädekehä (SPC-MR2-444)
21. Milja - Mangon Sunshine Soul (SPC-MR2-207)
22. Milja - Snilli Queenie (SPC-MR2-315)
23. Kida - Pencalow Raspberry (SPC-MR2-1106)
24. Dimma - Lilymoor Irene (SPC-MR2-662)
25. Kida - Berrywood Mouse (SPC-MR2-397)
26. sandi - Drop Riem (SPC-MR2-131)
27. felissa - Yentel Primrose (SPC-MR2-70)
28. elen - Unnecessary (SPC-MR2-807)
29. felissa - Vehkakorven Aerona (SPC-MR2-1385)
30. Katy - Eirlys Raspberry (SPC-MR2-528)
Class Champion
elen - Vinhan Brithio (SPC-SR2-612)
Class Reserve Champion
Cannabia - Wyat Raclaw (SPC-SR2-451)
3.
Dimma - Lilymoor Orion (SPC-SR2-653)
4.
Milja - Baloo Dawn (SPC-SR2-331)
5.
Milja - Blackwoods Monarch (SPC-SR2-118)
6.
Katy - Nerywick Regal Blue (SPC-SR2-1345)
7.
Jane - Caribo (SPC-SR2-1348)
8.
sandi - Thief of Bouncewoods (SPC-SR2-1340)
9.
Dimma - Pheros (SPC-SR2-650)
10.
felissa - Tif Tamir (SPC-SR2-1448)
11.
taffel - Aelton LAC (SPC-SR2-937)
12.
Milja - Wyat Timothy (SPC-SR2-405)
13.
sandi - Cedion Penn Llinyn (SPC-SR2-1195)
14.
sandi - A.D. August King (SPC-SR2-1193)
15.
Dimma - Mihan Merrion (SPC-SR2-673)
16.
dani - Susikallion Golden Jubilee (SPC-SR2-1450)
17.
elen - Cadeyrnant Cookie Monster (SPC-SR2-611)
18.
Katy - Nerywick Thunderbird (SPC-SR2-1143)
19.
elen - Talynreed Enored (SPC-SR2-292)
20.
Dimma - Mab yn y Dyfodol (SPC-SR2-675)
21. Kida - Pencalow Butter Cookie (SPC-SR2-1254)
22. Kida - Aelwen Sirydd (SPC-SR2-214)
23. Katy - Nerywick Masterpiece (SPC-SR2-1144)
24. Cannabia - Boomer v. Moons (SPC-SR2-499)
25. sandi - Baroks Cupid Cookie (SPC-SR2-1172)
26. Kida - Purplebay Teddy (SPC-SR2-483)
27. Pierre - Blue Jackets Xtra (SPC-SR2-46)
28. taffel - Rhyfeddodau Argoelion (SPC-SR2-986)
29. Nora - Rumour's Blake (SPC-SR2-1073)
30. Milja - Lawrence Dawn (SPC-SR2-274)
31. Kida - Pencalow Lingonberry (SPC-SR2-553)
32. Hilde - West Will (SPC-SR2-1151)
33. Katy - Nerywick King's Ransom (SPC-SR2-1346)