1. Riding Class R1, tammat -
29/40
2. Riding Class R1, orit&ruunat -
23/40
3. Riding Class R2, tammat -
20/40
4. Riding Class R2, orit&ruunat -
15/40
5. Driving Class R1, tammat -
16/40
6. Driving Class R1, orit&ruunat -
16/40
7. Driving Class R2, tammat -
22/40
8. Driving Class R2, orit&ruunat -
21/40
9. In-Hand Class R1, tammat -
24/40
10. In-Hand Class R1, orit&ruunat -
21/40
11. In-Hand Class R2, tammat -
19/40
12. In-Hand Class R2, orit&ruunat -
18/40
Show Supreme Champion
Lumikatti - Melanie v. Moons (SPC-MR2-2167)
Show Reserve Champion
Sonja - Arentino Dael (SPC-SR1-1635)
3. neon - Byd Bach (SPC-MR1-2359)
4. elen - Capelafon Annwr (SPC-MR1-2370)
5. elen - Mordecai Clayton (SPC-SR1-2426)
6. Katy - Hopewood Irish Lily (SPC-MR1-2470)
7. Sirpa - Julian Jenny AD (SPC-MR2-2483)
8. Sonja - Baddeley (SPC-SR2-1525)
9. Katy - Mhara Pharaoh (SPC-SR1-2457)
10. Jannica - Mooncloud's Donald (SPC-SR2-2494)
11. Sirpa - Ymerawdwr Ion (SPC-SR2-2333)
12. EmmiN. - Mayhem Candy Cane (SPC-MR2-2285)
Class Champion
neon - Byd Bach (SPC-MR1-2359)
Class Reserve Champion
elen - Henfypont Tawela (SPC-MR1-2371)
3.
Lumikatti - Gooseberry Aries (SPC-MR1-2171)
4.
neon - Pencalow Crisiant (SPC-MR1-2363)
5.
Lumikatti - Gooseberry Ghostbuster (SPC-MR1-2170)
6.
Sonja - Llachar Seren (SPC-MR1-1552)
7.
elen - Penlaidd Melynwyn (SPC-MR1-2369)
8.
neon - Gwyrddach (SPC-MR1-2361)
9.
Katy - Angren Màiri (SPC-MR1-2215)
10.
elen - Llwynr Menna (SPC-MR1-2374)
11.
Katy - Keelin Bríde (SPC-MR1-2196)
12.
Kida - Arianell Eres (SPC-MR1-2389)
13.
Sirpa - Bàislig Ion (SPC-MR1-2478)
14.
Jannica - Grant Averill AD (SPC-MR1-2206)
15.
elen - Mawrfrydig Llowry (SPC-MR1-2372)
16.
Sonja - Angailla (SPC-MR1-1553)
17.
Kida - Sioned Taffy (SPC-MR1-2396)
18.
Kida - Caer Morcan (SPC-MR1-2489)
19.
Sonja - Diablo Rose (SPC-MR1-1555)
20.
Kida - Llandarcy Carryl (SPC-MR1-2387)
21. Lumikatti - Miss Velour (SPC-MR1-2172)
22. Sirpa - Criallt Hwyrol Weddi (SPC-MR1-2307)
23. Sirpa - Anaiha Shadow (SPC-MR1-2477)
24. Katy - Cefnmoor Jade (SPC-MR1-2212)
25. Julia - Kayleigh (SPC-MR1-1679)
26. neon - Cariad Di-ben (SPC-MR1-2360)
27. Lumikatti - Ancient Deity DF (SPC-MR1-2169)
28. Sonja - Amethyst Dael (SPC-MR1-1554)
29. Sirpa - Maighread Ion (SPC-MR1-2479)
Class Champion
Katy - Mhara Pharaoh (SPC-SR1-2457)
Class Reserve Champion
Sirpa - Gailliam Ion (SPC-SR1-2321)
3.
elen - Pryderi Leolin (SPC-SR1-47)
4.
Sirpa - Craignethan of Swildie (SPC-SR1-2318)
5.
Sirpa - Criallt Euraid Teimlad (SPC-SR1-2312)
6.
elen - Llancefni Ifor (SPC-SR1-2375)
7.
elen - Coethwyr Blwchfardd (SPC-SR1-2376)
8.
Kida - Pencawr Aldryd (SPC-SR1-2391)
9.
neon - Llawr Cefnfor (SPC-SR1-2357)
10.
Sonja - Doomsday Devil (SPC-SR1-1549)
11.
Sonja - Bam-Bam (SPC-SR1-1547)
12.
neon - Calon Y Gaeaf (SPC-SR1-2355)
13.
Kida - Kenfig Brân (SPC-SR1-2392)
14.
Katy - Baynton Diplomat (SPC-SR1-2442)
15.
Ireth - Sultain of Swildie (SPC-SR1-2213)
16.
Katy - Cefnmoor Silver Cobh (SPC-SR1-2460)
17.
neon - Menai Anffodus (SPC-SR1-2358)
18.
Sirpa - Criallt Nenfwd (SPC-SR1-2316)
19.
Sonja - Fine N Dandy (SPC-SR1-1546)
20.
Kida - Vaynor Rhydian (SPC-SR1-2393)
21. neon - Chasgliadau (SPC-SR1-2356)
22. Sonja - Braveheart Dael (SPC-SR1-1548)
23. elen - Brenin Y Llyn Wedi Rhewi (SPC-SR1-101)
Class Champion
Sirpa - Julian Jenny AD (SPC-MR2-2483)
Class Reserve Champion
Sonja - Frostlow Abyss (SPC-MR2-1533)
3.
Sonja - Snowcloud Dael (SPC-MR2-1532)
4.
EmmiN. - Mayhem Double Chocochip (SPC-MR2-2131)
5.
EmmiN. - Mayhem Crispy-Coco (SPC-MR2-2130)
6.
Katy - Cefnmoor Rosana (SPC-MR2-2187)
7.
Katy - A.D. River Darkness (SPC-MR2-2200)
8.
Kida - Pencalow Holly (SPC-MR2-2343)
9.
EmmiN. - Huovilan Larissa (SPC-MR2-2115)
10.
EmmiN. - Tiger Steps Dei (SPC-MR2-2114)
11.
Kida - Vaniljavaaran Moana (SPC-MR2-2297)
12.
Sirpa - A.D. Geisha (SPC-MR2-2028)
13.
Sonja - Lavender Snow (SPC-MR2-1531)
14.
Sonja - Blondie Brownie (SPC-MR2-1530)
15.
Sirpa - Sibrwd Ddiofal Ion (SPC-MR2-2482)
16.
Kida - Caldwell Wanda (SPC-MR2-2296)
17.
Sirpa - A.D. Tequila (SPC-MR2-2324)
18.
Natalia - Blodeuwedd (SPC-MR2-1497)
19.
Kida - Pencalow Misty May (SPC-MR2-2295)
20.
Katy - Caelfall Charmer (SPC-MR2-2199)
Class Champion
Sonja - Baddeley (SPC-SR2-1525)
Class Reserve Champion
EmmiN. - Mangon Monster Mash (SPC-SR2-2134)
3.
EmmiN. - Huovilan Brandon (SPC-SR2-2116)
4.
EmmiN. - Huvin Rustico (SPC-SR2-2133)
5.
Kida - Caer Brochfael (SPC-SR2-2518)
6.
Natalia - Llansan Hughes (SPC-SR2-2475)
7.
Sonja - Castaway Charisma (SPC-SR2-1526)
8.
Sonja - Pencalow Moonfox (SPC-SR2-1523)
9.
Natalia - Taliesin (SPC-SR2-2476)
10.
Sonja - Claridge One Man Team (SPC-SR2-1524)
11.
Sirpa - Ar Goll Yn Breuddwydio (SPC-SR2-2329)
12.
Sirpa - Cedion Cardeiriol (SPC-SR2-2334)
13.
EmmiN. - Soulrider MO (SPC-SR2-2117)
14.
Sirpa - Vinhan Silverstone (SPC-SR2-2036)
15.
Sirpa - Rhith Anghywir Ion (SPC-SR2-2330)
Class Champion
Katy - Hopewood Irish Lily (SPC-MR1-2470)
Class Reserve Champion
Sonja - Afterbeat Dael (SPC-MR1-1557)
3.
elen - Llamsach Rhiangar (SPC-MR1-2414)
4.
Sakkura - Alucard (SPC-MR1-578)
5.
Katy - Deermore Molly (SPC-MR1-2466)
6.
Katy - Ardakil Dewy Mint (SPC-MR1-2464)
7.
Sonja - A.D. Amelina (SPC-MR1-1584)
8.
Sirpa - Criallt Eirian Morydol (SPC-MR1-2306)
9.
Sirpa - Iarla Ion (SPC-MR1-2480)
10.
elen - Gŵr Maeres (SPC-MR1-2415)
11.
Sirpa - Criallt Lluchddu Myf (SPC-MR1-2308)
12.
ScrewDriver - Ardakil Maple (SPC-MR1-2465)
13.
Sonja - Euraidd Marigold (SPC-MR1-1638)
14.
elen - Llundein Melin Glyn Iau (SPC-MR1-2412)
15.
Sonja - Afterglow (SPC-MR1-1556)
16.
Sirpa - Eira Gwyn Ion (SPC-MR1-2305)
Class Champion
elen - Mordecai Clayton (SPC-SR1-2426)
Class Reserve Champion
Sirpa - Neach-Seilge Ion (SPC-SR1-2319)
3.
Sonja - Godewyn (SPC-SR1-1550)
4.
Katy - Hopewood Picador (SPC-SR1-2461)
5.
elen - Pŵer Yn Y Pŵer (SPC-SR1-174)
6.
Sirpa - Criallt Gwych Amrywiaeth (SPC-SR1-2313)
7.
Sirpa - Caer Wydion of Swildie (SPC-SR1-2317)
8.
Katy - Hopewood Legacy (SPC-SR1-2462)
9.
Sonja - A.D. Playboy Prince (SPC-SR1-1589)
10.
Sirpa - Làidir Ion (SPC-SR1-2322)
11.
Sonja - Diabolic Dael (SPC-SR1-1551)
12.
ScrewDriver - Fern Iris Pàdair (SPC-SR1-2456)
13.
elen - Brithafod Llywelyn (SPC-SR1-2424)
14.
elen - Druidston (SPC-SR1-2425)
15.
Sonja - Cedion Llinaidd (SPC-SR1-1588)
16.
Katy - Cefnmoor Rhett (SPC-SR1-2204)
Class Champion
EmmiN. - Mayhem Candy Cane (SPC-MR2-2285)
Class Reserve Champion
Sonja - Viva La Diva (SPC-MR2-1537)
3.
Katy - Cefnmoor Rana (SPC-MR2-2203)
4.
Katy - Scilla v.d. Rooshoeve (SPC-MR2-2217)
5.
Sirpa - Tywysoges Gaeaf Ion (SPC-MR2-1942)
6.
Sonja - Frostbite Dael (SPC-MR2-1539)
7.
Sonja - A.D. Angwyn (SPC-MR2-1585)
8.
EmmiN. - Arhavney Shalya (SPC-MR2-2283)
9.
neon - Cadwalder Heilyn (SPC-MR2-2351)
10.
Sirpa - Duwies Hela Ion (SPC-MR2-2485)
11.
EmmiN. - Crawling Cedina (SPC-MR2-2282)
12.
neon - Craigllwyn Dowlais (SPC-MR2-2352)
13.
EmmiN. - Huvin Ghostica (SPC-MR2-2284)
14.
Kida - Cocopops (SPC-MR2-2492)
15.
Sirpa - A.D. Code Berry (SPC-MR2-2325)
16.
neon - Rhianwen Mallwyd (SPC-MR2-2353)
17.
neon - Briallen Penrose (SPC-MR2-2350)
18.
Kida - Honeycrush Tinka (SPC-MR2-2493)
19.
Sonja - Pencalow Matilda (SPC-MR2-1586)
20.
Sirpa - Freuddwyd Anhrefnus Ion (SPC-MR2-2484)
21. Kida - Huovilan Honey (SPC-MR2-2501)
22. Kida - Huvin Saratoga (SPC-MR2-2502)
Class Champion
Jannica - Mooncloud's Donald (SPC-SR2-2494)
Class Reserve Champion
Jannica - Mooncloud's Dapples (SPC-SR2-2513)
3.
Sonja - Benjamin Dael (SPC-SR2-1538)
4.
neon - Llyweilun Addfwyn (SPC-SR2-2346)
5.
Katy - Cefnmoor King (SPC-SR2-2188)
6.
Kida - Mooncloud's Loki (SPC-SR2-2495)
7.
Sonja - Dawnbreaker (SPC-SR2-1527)
8.
EmmiN. - Modern Bukowsky Stint (SPC-SR2-2136)
9.
Sonja - Dawnstorm Dael (SPC-SR2-1529)
10.
EmmiN. - Wanteborgs Jupiter (SPC-SR2-2286)
11.
Kida - Mooncloud's King Kong (SPC-SR2-2507)
12.
neon - Pentrey Crogen (SPC-SR2-2347)
13.
EmmiN. - Mayhem Gardex (SPC-SR2-2287)
14.
EmmiN. - Mayhem Black Trophy (SPC-SR2-2135)
15.
neon - Cdwgan Tramaine (SPC-SR2-2345)
16.
Sirpa - Gêm Beryglus Ion (SPC-SR2-2487)
17.
Sirpa - Brenin Uchel Ion (SPC-SR2-2337)
18.
Sirpa - Vinhan Tarragon (SPC-SR2-2332)
19.
Sonja - Borderline Chaos (SPC-SR2-1528)
20.
Sirpa - KW Ysbryd y Gaeaf (SPC-SR2-2488)
21. neon - Ffion Cadfael (SPC-SR2-2349)
Class Champion
elen - Capelafon Annwr (SPC-MR1-2370)
Class Reserve Champion
Katy - Cefnmoor Trinity (SPC-MR1-2189)
3.
Sonja - Sweetheart Dael (SPC-MR1-2110)
4.
neon - Hartwig’s Aberystwyth (SPC-MR1-2430)
5.
Kida - Tiwlip Rowena (SPC-MR1-2390)
6.
Kida - Lloeren Delyth (SPC-MR1-2520)
7.
Kida - Blodeuwedd Fflur (SPC-MR1-2394)
8.
Sirpa - Kinlochruel of Swildie (SPC-MR1-2310)
9.
Katy - Cefnmoor Maeve Maid (SPC-MR1-2208)
10.
Sirpa - Criallt Tegwch Ceinwen (SPC-MR1-2481)
11.
elen - Denllech Boudica (SPC-MR1-2373)
12.
Kida - Wenfaf Maelona (SPC-MR1-2395)
13.
Katy - Cloudsdale Shimmer Dreams (SPC-MR1-2446)
14.
Katy - Cefnmoor Meala (SPC-MR1-2198)
15.
Sirpa - Pòsadh Ròs Ion (SPC-MR1-2311)
16.
Sonja - FGW Briallen Delyth (SPC-MR1-1641)
17.
neon - A.D. Heavy Candy (SPC-MR1-2429)
18.
neon - Saeth Yn Araf (SPC-MR1-2362)
19.
Sonja - Gwynedd Mererid (SPC-MR1-1639)
20.
elen - Trallwng Aurddolen (SPC-MR1-2413)
21. neon - Caer Saeth (SPC-MR1-2436)
22. elen - Llewellyn Eiluned (SPC-MR1-86)
23. Sonja - Melrose Dael (SPC-MR1-1640)
24. Sirpa - Criallt Mallt (SPC-MR1-2309)
Class Champion
Sonja - Arentino Dael (SPC-SR1-1635)
Class Reserve Champion
Sirpa - Hawtocratiaid Ion (SPC-SR1-2323)
3.
Sonja - Arian Aflonydd (SPC-SR1-1670)
4.
Katy - Cefnmoor Bradan (SPC-SR1-2214)
5.
Katy - Poniniemen Bourbon Bundt (SPC-SR1-2209)
6.
Sirpa - Eoghan Ion (SPC-SR1-2320)
7.
Kida - Nevern Iwan March (SPC-SR1-2388)
8.
Sirpa - Criallt Melynfaen (SPC-SR1-2315)
9.
neon - Hawemir Dawn (SPC-SR1-2428)
10.
elen - Mordecai Dwyn Kevyn (SPC-SR1-2411)
11.
Katy - Maldwyn Sprightly Bright (SPC-SR1-2194)
12.
Kida - Braith Enfys (SPC-SR1-2385)
13.
elen - Gwynt O Newid (SPC-SR1-204)
14.
Jannica - Royston AD (SPC-SR1-2205)
15.
Sonja - Gwynedd Eisteddwod (SPC-SR1-1636)
16.
Sirpa - Criallt Hynfyd Mindlws (SPC-SR1-2314)
17.
neon - Barbar Dawn (SPC-SR1-2427)
18.
elen - Arthes O Newid (SPC-SR1-2409)
19.
Sonja - Govynyon Montgomery (SPC-SR1-569)
20.
elen - Montgomery Golden Dream (SPC-SR1-2410)
21. Kida - Caemorgan Auron (SPC-SR1-2386)
Class Champion
Lumikatti - Melanie v. Moons (SPC-MR2-2167)
Class Reserve Champion
Sonja - Frostfall Dael (SPC-MR2-2109)
3.
neon - Caer Sunkissed (SPC-MR2-2437)
4.
Sirpa - KW Wynnifred (SPC-MR2-2486)
5.
Katy - Esmé v.d. Rooshoeve (SPC-MR2-2219)
6.
Katy - Abigail Yawp (SPC-MR2-2202)
7.
EmmiN. - Ninië (SPC-MR2-2072)
8.
Katy - Gabriëlle v.d. Rooshoeve (SPC-MR2-2218)
9.
Sirpa - Llyn Alarch Ion (SPC-MR2-2327)
10.
Lumikatti - Llanfyllin Llwyn (SPC-MR2-2166)
11.
Sirpa - Miss Bydysawd Ion (SPC-MR2-2326)
12.
EmmiN. - Valyrian Doloris (SPC-MR2-2074)
13.
Sonja - Snowlight Dael (SPC-MR2-2108)
14.
EmmiN. - Skelberry Daiquiri (SPC-MR2-2073)
15.
Sonja - Cedion Crisiant Aldyth (SPC-MR2-1669)
16.
EmmiN. - Castlewings Beretta (SPC-MR2-2096)
17.
Katy - Cefnmoor Rhoda (SPC-MR2-2201)
18.
Sonja - Vinhan Belicia (SPC-MR2-1637)
19.
Sirpa - Atgofus O Brydferth Ion (SPC-MR2-2328)
Class Champion
Sirpa - Ymerawdwr Ion (SPC-SR2-2333)
Class Reserve Champion
Sirpa - Bardd Trasig Ion (SPC-SR2-2336)
3.
Lumikatti - Aur Dieflig (SPC-SR2-2168)
4.
Sonja - Oliver REB (SPC-SR2-2193)
5.
Sonja - Chigeon Duke (SPC-SR2-1634)
6.
Sonja - Pencalow Buttons (SPC-SR2-1587)
7.
EmmiN. - Wildwood Black Raven (SPC-SR2-2079)
8.
EmmiN. - Mayhem Glazed Blueberry (SPC-SR2-2076)
9.
Kida - Caerdydd Macao (SPC-SR2-2517)
10.
Kida - Lloeren Trefor (SPC-SR2-2516)
11.
EmmiN. - Winston Rock Wren (SPC-SR2-2078)
12.
Kida - Topsham Sundance (SPC-SR2-2292)
13.
Sirpa - A.D. Hurricane (SPC-SR2-2331)
14.
Sonja - Vinhan Coyle (SPC-SR2-1633)
15.
Sirpa - Arian Diemwnt Ion (SPC-SR2-2335)
16.
EmmiN. - Cenwig Athelstan (SPC-SR2-2077)
17.
neon - Rogeston Cain (SPC-SR2-2348)
18.
Kida - Idris Cadell (SPC-SR2-2515)