1. Open Class M&M Riding, tammat -
28/40
2. Open Class M&M Riding, orit&ruunat -
27/40
3. Open Class M&M Driving, tammat -
25/40
4. Open Class M&M Driving, orit&ruunat -
23/40
5. Open Class M&M In-Hand, tammat -
27/40
6. Open Class M&M In-Hand, orit&ruunat -
26/40
Show Supreme Champion
V. Penrose - Kruunun Gingershot (SPC-SR2-1483)
Show Reserve Champion
Sonja - Fine N Dandy (SPC-SR1-1546)
3. Kida - Bianca Dael (SPC-MR2-2294)
4. Disa - Derynant Eirianedd (SPC-MR2-1726)
5. elen - Arthes O Newid (SPC-SR1-2409)
6. EmmiN. - Huvin Ghostica (SPC-MR2-2284)
Class Champion
Kida - Bianca Dael (SPC-MR2-2294)
Class Reserve Champion
Sonja - Llachar Seren (SPC-MR1-1552)
3.
Sirpa - Caetlin Ion (SPC-MR2-2027)
4.
EmmiN. - Mayhem Crispy-Coco (SPC-MR2-2130)
5.
neon - Cariad Di-ben (SPC-MR1-2360)
6.
neon - Pencalow Crisiant (SPC-MR1-2363)
7.
Disa - Glenwood Rose Cariad (SPC-MR2-2120)
8.
Sonja - Angailla (SPC-MR1-1553)
9.
Disa - Vineyard's Mimosa (SPC-MR1-2122)
10.
Disa - Aberhowell Downy Rose (SPC-MR2-2280)
11.
EmmiN. - Mayhem Double Chocochip (SPC-MR2-2131)
12.
elen - Llwynr Menna (SPC-MR1-2374)
13.
elen - Mawrfrydig Llowry (SPC-MR1-2372)
14.
Sonja - Diablo Rose (SPC-MR1-1555)
15.
Sirpa - Aelinor Ion (SPC-MR2-2026)
16.
neon - Gwyrddach (SPC-MR1-2361)
17.
Sirpa - Miss Bydysawd Ion (SPC-MR2-2326)
18.
neon - Byd Bach (SPC-MR1-2359)
19.
Kida - Arianell Eres (SPC-MR1-2389)
20.
elen - Penlaidd Melynwyn (SPC-MR1-2369)
21. Kida - Llandarcy Carryl (SPC-MR1-2387)
22. Sonja - Amethyst Dael (SPC-MR1-1554)
23. elen - Henfypont Tawela (SPC-MR1-2371)
24. EmmiN. - Lily's Little Golden Sparkle (SPC-MR2-2132)
25. Disa - Fiosrach Martha (SPC-MR1-1983)
26. Kida - Sioned Taffy (SPC-MR1-2396)
27. Sirpa - A.D. Tequila (SPC-MR2-2324)
28. EmmiN. - Huovilan Larissa (SPC-MR2-2115)
Class Champion
Sonja - Fine N Dandy (SPC-SR1-1546)
Class Reserve Champion
elen - Llancefni Ifor (SPC-SR1-2375)
3.
Kida - Kenfig Brân (SPC-SR1-2392)
4.
EmmiN. - Soulrider MO (SPC-SR2-2117)
5.
Sirpa - Ar Goll Yn Breuddwydio (SPC-SR2-2329)
6.
neon - Menai Anffodus (SPC-SR1-2358)
7.
Sonja - Braveheart Dael (SPC-SR1-1548)
8.
Sonja - Bam-Bam (SPC-SR1-1547)
9.
EmmiN. - Huvin Rustico (SPC-SR2-2133)
10.
Kida - Vaynor Rhydian (SPC-SR1-2393)
11.
Disa - Hillsmead Governor (SPC-SR1-2104)
12.
Kida - Pencawr Aldryd (SPC-SR1-2391)
13.
neon - Calon Y Gaeaf (SPC-SR1-2355)
14.
Kida - Glenwood Tywod (SPC-SR2-2293)
15.
Disa - Moana's Rhydderch (SPC-SR2-2068)
16.
EmmiN. - Wanteborgs Jupiter (SPC-SR2-2286)
17.
- ()
18.
Sonja - Doomsday Devil (SPC-SR1-1549)
19.
elen - Coethwyr Blwchfardd (SPC-SR1-2376)
20.
neon - Chasgliadau (SPC-SR1-2356)
21. Disa - Bluepond Kings Ghost (SPC-SR2-2281)
22. EmmiN. - Huovilan Brandon (SPC-SR2-2116)
23. elen - Brenin Y Llyn Wedi Rhewi (SPC-SR1-101)
24. Sirpa - Rhith Anghywir Ion (SPC-SR2-2330)
25. elen - Pryderi Leolin (SPC-SR1-47)
26. neon - Llawr Cefnfor (SPC-SR1-2357)
27. Sirpa - Cedion Cardeiriol (SPC-SR2-2334)
Class Champion
EmmiN. - Huvin Ghostica (SPC-MR2-2284)
Class Reserve Champion
elen - Llundein Melin Glyn Iau (SPC-MR1-2412)
3.
EmmiN. - Crawling Cedina (SPC-MR2-2282)
4.
Sirpa - Dduwies Marwolaeth Ion (SPC-MR2-2031)
5.
EmmiN. - Mayhem Candy Cane (SPC-MR2-2285)
6.
elen - Gŵr Maeres (SPC-MR1-2415)
7.
elen - Llamsach Rhiangar (SPC-MR1-2414)
8.
Sirpa - Tywysoges Goron Ionn (SPC-MR2-2032)
9.
Sirpa - Cariad Swynol Ion (SPC-MR2-2033)
10.
Sonja - Euraidd Marigold (SPC-MR1-1638)
11.
Sirpa - A.D. Code Berry (SPC-MR2-2325)
12.
Sonja - A.D. Amelina (SPC-MR1-1584)
13.
Disa - Glenwood Chocolatine (SPC-MR2-2069)
14.
Kida - Eastleigh Bailey (SPC-MR2-2365)
15.
Kida - Mooncloud's Dreamcatcher (SPC-MR2-2367)
16.
neon - Rhianwen Mallwyd (SPC-MR2-2353)
17.
neon - Briallen Penrose (SPC-MR2-2350)
18.
EmmiN. - Arhavney Shalya (SPC-MR2-2283)
19.
Kida - Hatfield Addison (SPC-MR2-2366)
20.
Sonja - Afterbeat Dael (SPC-MR1-1557)
21. Kida - Birchwood Zuri (SPC-MR2-2364)
22. neon - Cadwalder Heilyn (SPC-MR2-2351)
23. Sonja - Afterglow (SPC-MR1-1556)
24. neon - Craigllwyn Dowlais (SPC-MR2-2352)
25. Sakkura - Alucard (SPC-MR1-578)
Class Champion
V. Penrose - Kruunun Gingershot (SPC-SR2-1483)
Class Reserve Champion
EmmiN. - Valyrian Clouder (SPC-SR2-2407)
3.
EmmiN. - Wiley (SPC-SR2-2288)
4.
Sonja - A.D. Playboy Prince (SPC-SR1-1589)
5.
elen - Brithafod Llywelyn (SPC-SR1-2424)
6.
Sonja - Diabolic Dael (SPC-SR1-1551)
7.
Kida - Maybecks Cordé (SPC-SR2-2268)
8.
neon - Ffion Cadfael (SPC-SR2-2349)
9.
EmmiN. - Mayhem Gardex (SPC-SR2-2287)
10.
Sirpa - Rhyfelwr Cryf Ion (SPC-SR2-2037)
11.
neon - Cdwgan Tramaine (SPC-SR2-2345)
12.
neon - Llyweilun Addfwyn (SPC-SR2-2346)
13.
neon - Pentrey Crogen (SPC-SR2-2347)
14.
elen - Druidston (SPC-SR1-2425)
15.
Sirpa - Helwyr Bach Ion (SPC-SR2-2038)
16.
Sirpa - Vinhan Tarragon (SPC-SR2-2332)
17.
Kida - Mooncloud's Cockatoo (SPC-SR2-2368)
18.
Sonja - Godewyn (SPC-SR1-1550)
19.
elen - Pŵer Yn Y Pŵer (SPC-SR1-174)
20.
elen - Mordecai Clayton (SPC-SR1-2426)
21. EmmiN. - Valyrian Winston (SPC-SR2-2408)
22. Sonja - Cedion Llinaidd (SPC-SR1-1588)
23. Sirpa - Brenin Uchel Ion (SPC-SR2-2337)
Class Champion
Disa - Derynant Eirianedd (SPC-MR2-1726)
Class Reserve Champion
Sonja - Sweetheart Dael (SPC-MR1-2110)
3.
EmmiN. - Castlewings Beretta (SPC-MR2-2096)
4.
elen - Denllech Boudica (SPC-MR1-2373)
5.
EmmiN. - Valyrian Doloris (SPC-MR2-2074)
6.
Sirpa - Tywysoges Gaeaf Ion (SPC-MR2-1942)
7.
elen - Trallwng Aurddolen (SPC-MR1-2413)
8.
Sirpa - Atgofus O Brydferth Ion (SPC-MR2-2328)
9.
Disa - Pencalow Mistral (SPC-MR2-1982)
10.
elen - Llewellyn Eiluned (SPC-MR1-86)
11.
Sonja - Gwynedd Mererid (SPC-MR1-1639)
12.
Kida - Cedion Wedi Haf (SPC-MR2-2272)
13.
neon - Hartwig’s Aberystwyth (SPC-MR1-2430)
14.
Disa - Queen Gwenhwyfar (SPC-MR1-1727)
15.
Kida - Wenfaf Maelona (SPC-MR1-2395)
16.
Sirpa - Llyn Alarch Ion (SPC-MR2-2327)
17.
EmmiN. - Skelberry Daiquiri (SPC-MR2-2073)
18.
Kida - Blodeuwedd Fflur (SPC-MR1-2394)
19.
Kida - Tiwlip Rowena (SPC-MR1-2390)
20.
Sonja - FGW Briallen Delyth (SPC-MR1-1641)
21. neon - Saeth Yn Araf (SPC-MR1-2362)
22. neon - A.D. Heavy Candy (SPC-MR1-2429)
23. elen - Capelafon Annwr (SPC-MR1-2370)
24. Sonja - Melrose Dael (SPC-MR1-1640)
25. EmmiN. - Ninië (SPC-MR2-2072)
26. Sirpa - A.D. Geisha (SPC-MR2-2028)
27. Disa - Cedion Cellwair Hwyl (SPC-MR1-1735)
Class Champion
elen - Arthes O Newid (SPC-SR1-2409)
Class Reserve Champion
elen - Mordecai Dwyn Kevyn (SPC-SR1-2411)
3.
Disa - Glenwood Merrill (SPC-SR2-2253)
4.
neon - Rogeston Cain (SPC-SR2-2348)
5.
Sonja - Govynyon Montgomery (SPC-SR1-569)
6.
Kida - Caemorgan Auron (SPC-SR1-2386)
7.
EmmiN. - Winston Rock Wren (SPC-SR2-2078)
8.
EmmiN. - Wildwood Black Raven (SPC-SR2-2079)
9.
Kida - Nevern Iwan March (SPC-SR1-2388)
10.
Sonja - Arian Aflonydd (SPC-SR1-1670)
11.
neon - Barbar Dawn (SPC-SR1-2427)
12.
Kida - Braith Enfys (SPC-SR1-2385)
13.
elen - Montgomery Golden Dream (SPC-SR1-2410)
14.
Sirpa - Bardd Trasig Ion (SPC-SR2-2336)
15.
Disa - Anfarwol Caregan Ciwt (SPC-SR2-1734)
16.
Sonja - Arentino Dael (SPC-SR1-1635)
17.
elen - Gwynt O Newid (SPC-SR1-204)
18.
Sirpa - Arian Diemwnt Ion (SPC-SR2-2335)
19.
Disa - Rhydderfel Ceredig (SPC-SR1-1733)
20.
Sirpa - A.D. Hurricane (SPC-SR2-2331)
21. Kida - Oldfinion Glynwr (SPC-SR1-2289)
22. EmmiN. - Mayhem Glazed Blueberry (SPC-SR2-2076)
23. Sonja - Gwynedd Eisteddwod (SPC-SR1-1636)
24. neon - Hawemir Dawn (SPC-SR1-2428)
25. EmmiN. - Cenwig Athelstan (SPC-SR2-2077)
26. Sirpa - Ymerawdwr Ion (SPC-SR2-2333)