1. Riding Class R1, tammat -
27/40
2. Riding Class R1, orit&ruunat -
31/40
3. Riding Class R2, tammat -
21/40
4. Riding Class R2, orit&ruunat -
18/40
5. Driving Class R1, tammat -
18/40
6. Driving Class R1, orit&ruunat -
19/40
7. Driving Class R2, tammat -
20/40
8. Driving Class R2, orit&ruunat -
18/40
9. In-Hand Class R1, tammat -
24/40
10. In-Hand Class R1, orit&ruunat -
20/40
11. In-Hand Class R2, tammat -
26/40
12. In-Hand Class R2, orit&ruunat -
20/40
Show Supreme Champion
Örp - Pratt (SPC-SR1-1753)
Show Reserve Champion
Katy - Cefnmoor Nelson (SPC-SR1-1821)
3. Örp - Awstin (SPC-SR1-1764)
4. Örp - Queena (SPC-MR2-1691)
5. Meeri N. - Snilli Liling (SPC-MR2-568)
6. Kiiskinen - Ceridwen 1727 (SPC-MR1-1876)
7. taffel - Mair Monadh Goodness Cakes (SPC-SR2-1629)
8. Meeri N. - Dewin Eira Ion (SPC-MR1-470)
9. taffel - C'bury Cymreig Bonheddig (SPC-MR1-1805)
10. Milja - Caolaidhe Dei (SPC-MR2-1225)
11. felissa - A.D. Little Venture (SPC-SR2-1653)
12. Katy - Agateyard Whiteout (SPC-SR2-1915)
Class Champion
taffel - C'bury Cymreig Bonheddig (SPC-MR1-1805)
Class Reserve Champion
taffel - Cherrypond Cookie Crumbles (SPC-MR1-1803)
3.
Örp - Orinda (SPC-MR1-1752)
4.
Milja - Caellaith Primrose (SPC-MR1-1703)
5.
Milja - Ddwen Morina (SPC-MR1-1705)
6.
Örp - Norma (SPC-MR1-1688)
7.
taffel - C'bury Cinnamon Chai (SPC-MR1-1804)
8.
Ireth - Lily Eloisa (SPC-MR1-1855)
9.
Assi - Troedrhiwfwch Seren Fore (SPC-MR1-1540)
10.
Katy - Poniniemen Nephrite (SPC-MR1-1347)
11.
Örp - Olivia (SPC-MR1-1689)
12.
Milja - Llygedyn Caredd Heiliad (SPC-MR1-1706)
13.
Ireth - Tamsin (SPC-MR1-1869)
14.
Ireth - Cirinn of Swildie (SPC-MR1-1142)
15.
Disa - Llancarfan Aderyn (SPC-MR1-24)
16.
Katy - Show's Maisy Maid (SPC-MR1-1397)
17.
Katy - Mydr Celyn (SPC-MR1-1716)
18.
Ireth - Storyteller's Mermaiden (SPC-MR1-1720)
19.
Örp - Patsy (SPC-MR1-1690)
20.
Kiiskinen - Maldwyn Lywell (SPC-MR1-1792)
21. Kiiskinen - Cysgod yn y Nos (SPC-MR1-1799)
22. taffel - Caoilinn Dawn (SPC-MR1-994)
23. Kiiskinen - Gwra Rhediad (SPC-MR1-1800)
24. Kiiskinen - Coed Felen (SPC-MR1-1798)
25. Disa - Aelwen Auria (SPC-MR1-25)
26. tirppa - Llygedyn Myfi Mai (SPC-MR1-1648)
27. Milja - Cedion Eres Carys (SPC-MR1-1704)
Class Champion
Örp - Pratt (SPC-SR1-1753)
Class Reserve Champion
tirppa - Nerywick Tristar (SPC-SR1-7)
3.
Ireth - Nechtan of Swildie (SPC-SR1-1140)
4.
Kiiskinen - Cherrypond Merrion (SPC-SR1-1802)
5.
Milja - Ddwen Llewelyn (SPC-SR1-1701)
6.
Disa - Rhydderfel Ceredig (SPC-SR1-1733)
7.
Kiiskinen - Hasselbys Ffernfael (SPC-SR1-1791)
8.
tirppa - Kingsfall Rhodri (SPC-SR1-1724)
9.
Kiiskinen - Llanior Cradoe (SPC-SR1-1795)
10.
Katy - Cedion Hwyrfrydig Rhocyn (SPC-SR1-1717)
11.
Kiiskinen - Kingsfall Fáelán (SPC-SR1-1725)
12.
Örp - Kingsley (SPC-SR1-1685)
13.
Disa - Chennye's Riordain (SPC-SR1-342)
14.
Ireth - Waldey's Morce (SPC-SR1-1866)
15.
Kiiskinen - Maerwyd Carwyn (SPC-SR1-1850)
16.
taffel - Cherrypond Malcolm (SPC-SR1-939)
17.
Meeri N. - Arthfael Snilli (SPC-SR1-445)
18.
Milja - Llygedyn Romney (SPC-SR1-1536)
19.
taffel - Eironi Llewychaidd Dawn (SPC-SR1-1822)
20.
tirppa - Nerian Moonstone (SPC-SR1-8)
21. taffel - Anfarwol Dyn Derwn (SPC-SR1-938)
22. Katy - Show's Earl Grey (SPC-SR1-1396)
23. Milja - Llygedyn Enchanter (SPC-SR1-9)
24. Ireth - Namys Basquiat (SPC-SR1-1870)
25. Meeri N. - Dirwyn Anwar Fflergant (SPC-SR1-811)
26. Milja - Gaddwr Fferyll (SPC-SR1-1702)
27. taffel - Badwr Artagan Dawn (SPC-SR1-1824)
28. felissa - Vehkakorven Cadfael (SPC-SR1-10)
29. Katy - Nerywick Firelight (SPC-SR1-1146)
30. Örp - Jarvis (SPC-SR1-1684)
31. Örp - Lennard (SPC-SR1-1686)
Class Champion
Örp - Queena (SPC-MR2-1691)
Class Reserve Champion
Kiiskinen - Twynllanan Llewella (SPC-MR2-1853)
3.
ScrewDriver - Cefnmoor Zinna (SPC-MR2-1596)
4.
felissa - Yentel Primrose (SPC-MR2-70)
5.
Örp - Regina (SPC-MR2-1692)
6.
Meeri N. - Snilli Bellamy (SPC-MR2-448)
7.
Kiiskinen - C'bury Eirian (SPC-MR2-1871)
8.
Ireth - Blodeuyn (SPC-MR2-1858)
9.
Meeri N. - Rhosyn Glendora (SPC-MR2-447)
10.
Jannica - A.D. Rozalin Quadrile (SPC-MR2-1672)
11.
dani - Pencalow Pumpkinpie (SPC-MR2-1615)
12.
Ireth - PP's Fairy Dust (SPC-MR2-1676)
13.
felissa - Vinhan Londona (SPC-MR2-115)
14.
Örp - Glenna (SPC-MR2-1666)
15.
Katy - Cefnmoor Ravenna (SPC-MR2-1598)
16.
Meeri N. - Gwawr Snilli (SPC-MR2-509)
17.
Meeri N. - Lillehammer v. Moons (SPC-MR2-1862)
18.
Katy - Cefnmoor Maize (SPC-MR2-1918)
19.
Kiiskinen - Llanwrda Edris (SPC-MR2-1807)
20.
Örp - Edna (SPC-MR2-1664)
21. Katy - Cefnmoor Lavender (SPC-MR2-1922)
Class Champion
Katy - Agateyard Whiteout (SPC-SR2-1915)
Class Reserve Champion
Katy - Agateyard Snowstorm (SPC-SR2-1909)
3.
Disa - Anfarwol Caregan Ciwt (SPC-SR2-1734)
4.
Kiiskinen - Bodewryd Grigor (SPC-SR2-1852)
5.
Katy - Beddrhiw Overcast (SPC-SR2-1913)
6.
felissa - Llywarch Rewa (SPC-SR2-93)
7.
Disa - Moana's Anwar (SPC-SR2-1541)
8.
Kiiskinen - Marwolaeth (SPC-SR2-1790)
9.
Katy - Beddrhiw Blizzard (SPC-SR2-1907)
10.
felissa - Yentel Leonard (SPC-SR2-16)
11.
felissa - Yentel Marshmallow (SPC-SR2-200)
12.
Örp - Ercwlff (SPC-SR2-1768)
13.
felissa - Tif Tamir (SPC-SR2-1448)
14.
Örp - Hamish (SPC-SR2-1667)
15.
Kiiskinen - Lystar Ddraig Mynydd (SPC-SR2-1881)
16.
Örp - Osheen (SPC-SR2-1778)
17.
Örp - Scott (SPC-SR2-1693)
18.
Ireth - KW Tywyllwch (SPC-SR2-1721)
Class Champion
Kiiskinen - Ceridwen 1727 (SPC-MR1-1876)
Class Reserve Champion
Assi - Brenarth Dawel Pryder (SPC-MR1-1883)
3.
Örp - Yuko (SPC-MR1-1762)
4.
Disa - Llancarfan Alys (SPC-MR1-144)
5.
Katy - Cefnmoor Wisdom (SPC-MR1-1601)
6.
Ireth - Moreland Hildred (SPC-MR1-1868)
7.
Örp - Zuleika (SPC-MR1-1763)
8.
Kiiskinen - Rhosch Iorwen (SPC-MR1-1801)
9.
Ireth - A.D. Olympé (SPC-MR1-1857)
10.
Katy - Cefnmoor Wynona (SPC-MR1-1815)
11.
Katy - Cefnmoor Tilly (SPC-MR1-1600)
12.
Katy - Cefnmoor Twyla (SPC-MR1-1818)
13.
Disa - Queen Gwenhwyfar (SPC-MR1-1727)
14.
Örp - Venetia (SPC-MR1-1759)
15.
Kiiskinen - Swffryd Mair (SPC-MR1-1851)
16.
Kiiskinen - Rhediad Cefn Ceinwen (SPC-MR1-1873)
17.
Ireth - Lochlann Inri (SPC-MR1-1867)
18.
Örp - Tabby (SPC-MR1-1757)
Class Champion
Katy - Cefnmoor Nelson (SPC-SR1-1821)
Class Reserve Champion
Lumikatti - Awyr Barcud (SPC-SR1-1888)
3.
Kiiskinen - Nwylln Arth Ddu (SPC-SR1-1874)
4.
Jere - Rhyddhad (SPC-SR1-1889)
5.
Örp - Upton (SPC-SR1-1758)
6.
Katy - Cefnmoor Rollo (SPC-SR1-1817)
7.
Kiiskinen - Yale Yawin Dawn (SPC-SR1-1875)
8.
Örp - Ximo (SPC-SR1-1761)
9.
Jere - Mr. Mischief (SPC-SR1-1061)
10.
Katy - Cefnmoor River (SPC-SR1-1609)
11.
Katy - Cefnmoor Gorden (SPC-SR1-1819)
12.
Ireth - Eindhoeve Caiu (SPC-SR1-1728)
13.
Örp - Waldo (SPC-SR1-1760)
14.
Jere - Ap Awel Haf (SPC-SR1-1887)
15.
Assi - Caerwent Coch Gwilym (SPC-SR1-1678)
16.
Ireth - PP's Lacko (SPC-SR1-1673)
17.
Kiiskinen - Nydd Glyndwr (SPC-SR1-1797)
18.
Örp - Silvester (SPC-SR1-1756)
19.
Kiiskinen - Mydr Llacheu (SPC-SR1-1796)
Class Champion
Milja - Caolaidhe Dei (SPC-MR2-1225)
Class Reserve Champion
Ireth - Gwyntog (SPC-MR2-1859)
3.
Katy - Dwfrmoor Karat (SPC-MR2-1916)
4.
Assi - Gingerqueen (SPC-MR2-1501)
5.
Örp - Ilean (SPC-MR2-1772)
6.
felissa - A.D. Fairy Queen (SPC-MR2-1654)
7.
neon - Cefnmoor Rosa (SPC-MR2-1809)
8.
Katy - Cefnmoor Sable (SPC-MR2-1810)
9.
felissa - Tink A Tink A Too (SPC-MR2-1509)
10.
Ireth - Cyrene (SPC-MR2-1722)
11.
felissa - A.D. Shandora (SPC-MR2-1655)
12.
Meeri N. - Wyat Karamel Kitten (SPC-MR2-336)
13.
felissa - Tuiskulan Cherry Blossom (SPC-MR2-1384)
14.
Örp - Heledd (SPC-MR2-1771)
15.
Ireth - Llewella 5594 (SPC-MR2-1677)
16.
Katy - Dawnacre Starla (SPC-MR2-692)
17.
Örp - Jessalyn (SPC-MR2-1773)
18.
Meeri N. - Toy's Isfrun (SPC-MR2-440)
19.
Meeri N. - Karneoli Speed (SPC-MR2-441)
20.
Örp - Gwyneira (SPC-MR2-1770)
Class Champion
felissa - A.D. Little Venture (SPC-SR2-1653)
Class Reserve Champion
dani - Susikallion Golden Jubilee (SPC-SR2-1450)
3.
Katy - Cefnmoor Kinsley (SPC-SR2-1808)
4.
felissa - Vehkakorven Tequila (SPC-SR2-1380)
5.
Ireth - Rook (SPC-SR2-1244)
6.
indy - Cefnmoor Jelly (SPC-SR2-1917)
7.
Örp - Quinlan (SPC-SR2-1780)
8.
Örp - Paxton (SPC-SR2-1779)
9.
ScrewDriver - Cefnmoor Bronze (SPC-SR2-1921)
10.
Meeri N. - Pläsinpellon Napakymppi (SPC-SR2-437)
11.
Örp - Neville (SPC-SR2-1777)
12.
Ireth - PP's Daemon (SPC-SR2-1675)
13.
felissa - Ghost Of Mickey Mouse (SPC-SR2-1510)
14.
Örp - Tyrone (SPC-SR2-1694)
15.
Meeri N. - Snilli Phineas (SPC-SR2-337)
16.
Meeri N. - Toy's Mårten (SPC-SR2-438)
17.
ScrewDriver - Cefnmoor Pinecone (SPC-SR2-1919)
18.
Meeri N. - Snilli Hercules (SPC-SR2-436)
Class Champion
Meeri N. - Dewin Eira Ion (SPC-MR1-470)
Class Reserve Champion
Katy - Copperhill's Paige (SPC-MR1-1836)
3.
Örp - Racquel (SPC-MR1-1755)
4.
Katy - Brooklime Charis (SPC-MR1-1826)
5.
Milja - Frdwy Beti (SPC-MR1-1709)
6.
Disa - Cedion Cellwair Hwyl (SPC-MR1-1735)
7.
Ireth - PP's Deidre (SPC-MR1-1674)
8.
Ireth - Celeste (SPC-MR1-1856)
9.
Örp - Ceinwen (SPC-MR1-1766)
10.
Meeri N. - Hunfields Laveria (SPC-MR1-467)
11.
taffel - Gwalch Dathliad (SPC-MR1-993)
12.
Örp - Madge (SPC-MR1-1687)
13.
Ireth - A.D. Milina (SPC-MR1-1671)
14.
Kiiskinen - C'bury Mairwen (SPC-MR1-1872)
15.
Ireth - Brigid of Swildie (SPC-MR1-1141)
16.
Katy - Cedion Annwyd (SPC-MR1-1148)
17.
Assi - Downs Magic Symphonie (SPC-MR1-1884)
18.
taffel - Gwalch Ashna (SPC-MR1-991)
19.
taffel - Tickled Me Pink (SPC-MR1-990)
20.
Milja - Aidan Mayah (SPC-MR1-198)
21. Disa - Fiosrach Críona (SPC-MR1-398)
22. Kiiskinen - Rhediad Seirian (SPC-MR1-1877)
23. taffel - Mererid LAC (SPC-MR1-992)
24. Örp - Dilys (SPC-MR1-1767)
Class Champion
Örp - Awstin (SPC-SR1-1764)
Class Reserve Champion
Kiiskinen - Lystar Craith Ysgarlad (SPC-SR1-1882)
3.
Örp - Quentin (SPC-SR1-1754)
4.
Milja - Llangennech Coed Drem (SPC-SR1-1707)
5.
Örp - Irving (SPC-SR1-1683)
6.
taffel - Marchwaidd Dawn (SPC-SR1-988)
7.
Milja - Rhys Brychan (SPC-SR1-1708)
8.
Katy - Starush Burton (SPC-SR1-1833)
9.
Ireth - Oldfinion Juniper (SPC-SR1-1729)
10.
taffel - Cherrypond Top Notch (SPC-SR1-1891)
11.
Örp - Brynmor (SPC-SR1-1765)
12.
Milja - Caerwynant Bleiddian (SPC-SR1-1699)
13.
Katy - Pineacres Mordred (SPC-SR1-1829)
14.
Milja - Cedion Fforddiadwyedd (SPC-SR1-1700)
15.
taffel - Yr Ardalaidd Dawn (SPC-SR1-1823)
16.
Kiiskinen - Cherrypond Chickasaw (SPC-SR1-1886)
17.
Katy - Sashmoor Whitaker (SPC-SR1-1831)
18.
taffel - Lleinau Lwynog (SPC-SR1-1880)
19.
Katy - Moreland Royal Dillon (SPC-SR1-1837)
20.
Assi - Rhediad Hael Trysor (SPC-SR1-1420)
Class Champion
Meeri N. - Snilli Liling (SPC-MR2-568)
Class Reserve Champion
Disa - Glenwood Megan (SPC-MR2-87)
3.
Ireth - Hwczlight (SPC-MR2-1632)
4.
Shannon. - Vehkakorven Minera (SPC-MR2-29)
5.
Disa - Anfarwol Enaid Carys (SPC-MR2-984)
6.
Ireth - Bonnie Dael (SPC-MR2-1730)
7.
Milja - Cedion Faery Princess (SPC-MR2-179)
8.
Milja - Contessa (SPC-MR2-1098)
9.
Katy - Applepentre Sugarplum (SPC-MR2-1914)
10.
tirppa - KW Tristyn (SPC-MR2-1785)
11.
Katy - Dawnacre Zanna (SPC-MR2-691)
12.
Disa - Glenwood Playmate (SPC-MR2-81)
13.
felissa - Wyat Cheap Thrills (SPC-MR2-1383)
14.
felissa - Vehkakorven Primadona (SPC-MR2-61)
15.
Assi - Vadelmahurman Dolly Parts (SPC-MR2-1568)
16.
Örp - Saibh (SPC-MR2-1782)
17.
Milja - Bychan Eleri (SPC-MR2-286)
18.
Assi - Kruunun Ginger Crunch (SPC-MR2-1518)
19.
Örp - Reannon (SPC-MR2-1781)
20.
Katy - Applepentre Gold (SPC-MR2-1910)
21. Milja - Glenwood Celia (SPC-MR2-187)
22. Örp - Treasa (SPC-MR2-1783)
23. Katy - Applepentre Cranberry (SPC-MR2-1904)
24. felissa - Yentel Dolores (SPC-MR2-1381)
25. Örp - Kirsteen (SPC-MR2-1774)
26. Disa - Derynant Eirianedd (SPC-MR2-1726)
Class Champion
taffel - Mair Monadh Goodness Cakes (SPC-SR2-1629)
Class Reserve Champion
Örp - Leighton (SPC-SR2-1775)
3.
Milja - Cedion Silver Comet (SPC-SR2-1710)
4.
Katy - Padenmoor Frost (SPC-SR2-1903)
5.
Meeri N. - Snilli Raichu (SPC-SR2-332)
6.
Örp - Folant (SPC-SR2-1769)
7.
Meeri N. - Snilli Derrick (SPC-SR2-564)
8.
Milja - KW Caerwyn (SPC-SR2-1711)
9.
taffel - Rhyfeddodau Argoelion (SPC-SR2-986)
10.
Örp - Manny (SPC-SR2-1776)
11.
Örp - Fingal (SPC-SR2-1665)
12.
Katy - Newyddllyn Fortune Cookie (SPC-SR2-1901)
13.
Ireth - Genheit Deiniel (SPC-SR2-1860)
14.
Katy - Padenmoor Vapor (SPC-SR2-1911)
15.
Ireth - Sulonevan Epic (SPC-SR2-1631)
16.
Assi - Huvin Leverage (SPC-SR2-1612)
17.
Meeri N. - Snilli Dalton (SPC-SR2-565)
18.
Katy - Foxtail Metal (SPC-SR2-1905)
19.
taffel - Aelton LAC (SPC-SR2-937)
20.
Meeri N. - Snilli Linus (SPC-SR2-1865)