1. Riding Class R1, tammat -
18/40
2. Riding Class R1, orit&ruunat -
15/40
3. Riding Class R2, tammat -
15/40
4. Riding Class R2, orit&ruunat -
17/40
5. Driving Class R1, tammat -
14/40
6. Driving Class R1, orit&ruunat -
13/40
7. Driving Class R2, tammat -
18/40
8. Driving Class R2, orit&ruunat -
7/40
9. In-Hand Class R1, tammat -
15/40
10. In-Hand Class R1, orit&ruunat -
15/40
11. In-Hand Class R2, tammat -
16/40
12. In-Hand Class R2, orit&ruunat -
14/40
Show Supreme Champion
Iiris - Arwystli Anwir (SPC-SR2-1036)
Show Reserve Champion
Ireth - Bonnie Dael (SPC-MR2-1730)
3. Katy - Llygedyn Teleidrwydd (SPC-MR1-1715)
4. Ireth - PP's Deidre (SPC-MR1-1674)
5. Milja - Tydiwyfn Hael Milod (SPC-SR1-536)
6. miivi - The House of Hades (SPC-SR1-1545)
7. Disa - Queen Gwenhwyfar (SPC-MR1-1727)
8. taffel - Granstad Quackerjack (SPC-SR2-1018)
9. Ireth - PP's Fairy Dust (SPC-MR2-1676)
10. taffel - Mair Monadh Goodness Cakes (SPC-SR2-1629)
11. Iiris - Anfarwol Gwynwyn (SPC-MR2-1291)
12. Katy - Cefnmoor Garret (SPC-SR1-1602)
Class Champion
Katy - Llygedyn Teleidrwydd (SPC-MR1-1715)
Class Reserve Champion
miivi - Act Like Princess (SPC-MR1-1379)
3.
Katy - Mydr Celyn (SPC-MR1-1716)
4.
Katy - Llygedyn Gwenda (SPC-MR1-1714)
5.
Disa - Fiosrach Críona (SPC-MR1-398)
6.
taffel - Gwalch Ashna (SPC-MR1-991)
7.
taffel - Gwalch Dathliad (SPC-MR1-993)
8.
Ireth - A.D. Milina (SPC-MR1-1671)
9.
Disa - Aelwen Auria (SPC-MR1-25)
10.
Milja - Caellaith Primrose (SPC-MR1-1703)
11.
Disa - Llancarfan Aderyn (SPC-MR1-24)
12.
Milja - Cedion Eres Carys (SPC-MR1-1704)
13.
Milja - Ddwen Morina (SPC-MR1-1705)
14.
Katy - Cefnmoor Mandi (SPC-MR1-1610)
15.
taffel - Tickled Me Pink (SPC-MR1-990)
16.
Milja - Llygedyn Caredd Heiliad (SPC-MR1-1706)
17.
taffel - Mererid LAC (SPC-MR1-992)
18.
Örp - Madge (SPC-MR1-1687)
Class Champion
miivi - The House of Hades (SPC-SR1-1545)
Class Reserve Champion
taffel - Criallt Welsh Pride (SPC-SR1-1419)
3.
Katy - Llygedyn Replica (SPC-SR1-1719)
4.
Milja - Gaddwr Fferyll (SPC-SR1-1702)
5.
Milja - Cedion Fforddiadwyedd (SPC-SR1-1700)
6.
Ireth - PP's Lacko (SPC-SR1-1673)
7.
Milja - Ddwen Llewelyn (SPC-SR1-1701)
8.
Katy - Llygedyn Manawydan (SPC-SR1-1718)
9.
taffel - Marchwaidd Dawn (SPC-SR1-988)
10.
Katy - Cefnmoor River (SPC-SR1-1609)
11.
Katy - Cedion Hwyrfrydig Rhocyn (SPC-SR1-1717)
12.
taffel - Criallt Janto (SPC-SR1-940)
13.
Örp - Irving (SPC-SR1-1683)
14.
miivi - Ceann Unlucky (SPC-SR1-1298)
15.
Milja - Caerwynant Bleiddian (SPC-SR1-1699)
Class Champion
Iiris - Anfarwol Gwynwyn (SPC-MR2-1291)
Class Reserve Champion
Milja - Glenwood Eirianwen (SPC-MR2-1713)
3.
miivi - Afanena (SPC-MR2-1210)
4.
Katy - Cefnmoor Harper (SPC-MR2-1410)
5.
Milja - Gorllewinol Merch (SPC-MR2-1712)
6.
Iiris - Pencalow Trish (SPC-MR2-1116)
7.
Jannica - A.D. Rozalin Quadrile (SPC-MR2-1672)
8.
Iiris - A.D. Like a Diamond (SPC-MR2-378)
9.
miivi - Kagawa (SPC-MR2-1211)
10.
Katy - Cefnmoor Ravenna (SPC-MR2-1598)
11.
dani - Pencalow Pumpkinpie (SPC-MR2-1615)
12.
Katy - Cefnmoor Clarity (SPC-MR2-1594)
13.
Örp - Regina (SPC-MR2-1692)
14.
ScrewDriver - Cefnmoor Zinna (SPC-MR2-1596)
15.
Iiris - Anfarwol Nienna (SPC-MR2-1290)
Class Champion
Iiris - Arwystli Anwir (SPC-SR2-1036)
Class Reserve Champion
Ireth - KW Tywyllwch (SPC-SR2-1721)
3.
miivi - Natanel (SPC-SR2-1224)
4.
taffel - Aelton LAC (SPC-SR2-937)
5.
Iiris - Vinhan Silverdome (SPC-SR2-1668)
6.
Iiris - Syrah (SPC-SR2-191)
7.
Wiewi - Vinhan Chesmu (SPC-SR2-1517)
8.
Wiewi - Härdellin Mainio (SPC-SR2-1500)
9.
Örp - Scott (SPC-SR2-1693)
10.
Milja - Cedion Silver Comet (SPC-SR2-1710)
11.
Wiewi - Machen Meirhan (SPC-SR2-1499)
12.
Ireth - PP's Daemon (SPC-SR2-1675)
13.
miivi - Pilgrim II (SPC-SR2-1221)
14.
dani - Susikallion Golden Jubilee (SPC-SR2-1450)
15.
Milja - KW Caerwyn (SPC-SR2-1711)
16.
Iiris - Gwynedd Secret (SPC-SR2-1502)
17.
taffel - Rhyfeddodau Argoelion (SPC-SR2-986)
Class Champion
Ireth - PP's Deidre (SPC-MR1-1674)
Class Reserve Champion
Milja - Pentrebach Neala (SPC-MR1-422)
3.
Örp - Olivia (SPC-MR1-1689)
4.
Katy - Cefnmoor Nelle (SPC-MR1-1603)
5.
Assi - Troedrhiwfwch Seren Fore (SPC-MR1-1540)
6.
Katy - Cefnmoor Olive (SPC-MR1-1607)
7.
Katy - Cefnmoor Wisdom (SPC-MR1-1601)
8.
Katy - Cefnmoor Willa (SPC-MR1-1605)
9.
miivi - Cyswllt (SPC-MR1-1227)
10.
Ireth - Storyteller's Mermaiden (SPC-MR1-1720)
11.
Milja - Frdwy Beti (SPC-MR1-1709)
12.
Milja - Talvian Twister Caramel (SPC-MR1-433)
13.
Örp - Norma (SPC-MR1-1688)
14.
miivi - Stephany AD (SPC-MR1-1299)
Class Champion
Katy - Cefnmoor Garret (SPC-SR1-1602)
Class Reserve Champion
Katy - Cefnmoor Rocky (SPC-SR1-1608)
3.
Milja - Llygedyn Rhagor Caredig (SPC-SR1-1186)
4.
miivi - Theori (SPC-SR1-1393)
5.
Katy - Cefnmoor Ingram (SPC-SR1-1606)
6.
Örp - Kingsley (SPC-SR1-1685)
7.
Milja - Rhys Brychan (SPC-SR1-1708)
8.
miivi - Dyfroedd Gwyllt (SPC-SR1-1303)
9.
Milja - Llygedyn Romney (SPC-SR1-1536)
10.
Örp - Lennard (SPC-SR1-1686)
11.
Milja - Llangennech Coed Drem (SPC-SR1-1707)
12.
Katy - Cefnmoor Reed (SPC-SR1-1604)
13.
Assi - Caerwent Coch Gwilym (SPC-SR1-1678)
Class Champion
Ireth - PP's Fairy Dust (SPC-MR2-1676)
Class Reserve Champion
Katy - Cefnmoor Rosie (SPC-MR2-1408)
3.
Örp - Edna (SPC-MR2-1664)
4.
miivi - Casymalta (SPC-MR2-1229)
5.
Ireth - Hwczlight (SPC-MR2-1632)
6.
Assi - Vadelmahurman Dolly Parts (SPC-MR2-1568)
7.
Milja - Valië Dei (SPC-MR2-492)
8.
taffel - Primrose Dei (SPC-MR2-1019)
9.
Milja - Snilli Queenie (SPC-MR2-315)
10.
Milja - Mangon Sunshine Soul (SPC-MR2-207)
11.
Katy - Cedion Morning Mist (SPC-MR2-1147)
12.
Milja - Caolaidhe Dei (SPC-MR2-1225)
13.
Örp - Glenna (SPC-MR2-1666)
14.
taffel - Wyat Gingersnap Cuddlecake (SPC-MR2-1020)
15.
Ireth - Cyrene (SPC-MR2-1722)
16.
miivi - Shiver (SPC-MR2-1223)
17.
Katy - Cefnmoor Sandy (SPC-MR2-1409)
18.
Assi - Kruunun Ginger Crunch (SPC-MR2-1518)
Class Champion
taffel - Mair Monadh Goodness Cakes (SPC-SR2-1629)
Class Reserve Champion
Örp - Fingal (SPC-SR2-1665)
3.
miivi - Hyrrinmyrrin (SPC-SR2-1228)
4.
Milja - Wyat Timothy (SPC-SR2-405)
5.
Assi - Huvin Leverage (SPC-SR2-1612)
6.
Örp - Hamish (SPC-SR2-1667)
7.
miivi - More Than Me (SPC-SR2-1212)
Class Champion
Disa - Queen Gwenhwyfar (SPC-MR1-1727)
Class Reserve Champion
miivi - A.D. Tylwyth Teg (SPC-MR1-1301)
3.
taffel - Granstad Hvetebrødsdager (SPC-MR1-1045)
4.
Örp - Patsy (SPC-MR1-1690)
5.
Disa - Llancarfan Alys (SPC-MR1-144)
6.
Katy - Show's Maisy Maid (SPC-MR1-1397)
7.
Katy - Cefnmoor Tilly (SPC-MR1-1600)
8.
Milja - Difyr Liwsi (SPC-MR1-243)
9.
Katy - Poniniemen Nephrite (SPC-MR1-1347)
10.
taffel - Honeydale Silverveil (SPC-MR1-1046)
11.
taffel - Aidan Honeytale (SPC-MR1-1044)
12.
Milja - Criallt Eneuawy (SPC-MR1-201)
13.
Milja - Afal Cerys (SPC-MR1-259)
14.
Milja - Criallt Dawns Ddiwethaf (SPC-MR1-1565)
15.
taffel - Caoilinn Dawn (SPC-MR1-994)
Class Champion
Milja - Tydiwyfn Hael Milod (SPC-SR1-536)
Class Reserve Champion
taffel - Mawr Cherokee (SPC-SR1-987)
3.
miivi - Zero Hour (SPC-SR1-1245)
4.
Ireth - Eindhoeve Caiu (SPC-SR1-1728)
5.
taffel - Anfarwol Dyn Derwn (SPC-SR1-938)
6.
Milja - Llygedyn Enchanter (SPC-SR1-9)
7.
Katy - Dacre Remington (SPC-SR1-1466)
8.
Disa - Chennye's Riordain (SPC-SR1-342)
9.
miivi - Dyfarniad (SPC-SR1-1226)
10.
taffel - Cherrypond Malcolm (SPC-SR1-939)
11.
Assi - Rhediad Hael Trysor (SPC-SR1-1420)
12.
Örp - Jarvis (SPC-SR1-1684)
13.
Ireth - Oldfinion Juniper (SPC-SR1-1729)
14.
taffel - Aidan Velvet Haze (SPC-SR1-1043)
15.
Katy - Dacre Grier (SPC-SR1-1467)
Class Champion
Ireth - Bonnie Dael (SPC-MR2-1730)
Class Reserve Champion
Disa - Glenwood Playmate (SPC-MR2-81)
3.
Milja - Bychan Eleri (SPC-MR2-286)
4.
miivi - Juno (SPC-MR2-1222)
5.
Assi - Gingerqueen (SPC-MR2-1501)
6.
Milja - Granstad Quenella (SPC-MR2-316)
7.
Milja - Cedion Faery Princess (SPC-MR2-179)
8.
miivi - Siwgrog (SPC-MR2-1394)
9.
Disa - Glenwood Megan (SPC-MR2-87)
10.
Milja - Contessa (SPC-MR2-1098)
11.
Disa - Derynant Eirianedd (SPC-MR2-1726)
12.
taffel - Glowmoor Quitita (SPC-MR2-1021)
13.
Ireth - Llewella 5594 (SPC-MR2-1677)
14.
Disa - Anfarwol Enaid Carys (SPC-MR2-984)
15.
Örp - Queena (SPC-MR2-1691)
16.
miivi - Keskiyö ABG (SPC-MR2-1220)
Class Champion
taffel - Granstad Quackerjack (SPC-SR2-1018)
Class Reserve Champion
Örp - Tyrone (SPC-SR2-1694)
3.
ScrewDriver - Cefnmoor Keir (SPC-SR2-1595)
4.
Disa - Moana's Anwar (SPC-SR2-1541)
5.
taffel - Päivärinteen Maestro (SPC-SR2-1017)
6.
Ireth - Rook (SPC-SR2-1244)
7.
H02877 - Cefnmoor Storm (SPC-SR2-1597)
8.
Ireth - Sulonevan Epic (SPC-SR2-1631)
9.
Milja - Cedion Silver Swirl (SPC-SR2-291)
10.
Milja - Hercules F (SPC-SR2-290)
11.
taffel - Granstad Twisted Gingersnap (SPC-SR2-1016)
12.
Milja - Blackwoods Monarch (SPC-SR2-118)
13.
Milja - Baloo Dawn (SPC-SR2-331)
14.
Sirpa - Cefnmoor Spike (SPC-SR2-1599)