LJ - Sim Breeders' Cup: Ladies' Day

Sijainti Yhdysvallat
Aika 23.09.2017 / CAS 47 (joulukuu)
Ilmoittautuminen 22.09.2017 klo 21 mennessä
Järjestäjä LJ / sandi
Laji sileä
Roturyhmä 1

- Enintään 1 lähtö / hevonen / kilpailu
- Enintään 2 hevosta / lähtö / omistaja
- Enintään 15 hevosta / lähtö, joista 2 paikkaa varattu kilpailun järjestäjälle
Lähdössä oltava vähintään 3 hevosta.

CAS 49 on kokeilussa uusi ominaisuus, lähtöihin saa ilmoitettua yli 15 hevosta mutta arvontavaiheessa mukaan karsitaan vain 15 parasta.

G1-tason lähtöihin osallistumiseen tarvitaan joko hyväksytty tulos preplähdöstä kuluvalta vuodelta, tai voitto preplähdöstä/BC-päälähdöstä edelliseltä/toissavuodelta(kts. osallistumisoikeudet) sekä oikeus kilpailla G1-tasolla.
Jokaisesta prepvoitosta saa yhden lisänimen arvontaan (max. 3 nimeä).
Hevonen voi yhtenä CAS-vuonna osallistua vain yhteen Breeders' Cupin kilpailupäivään.

Lähdöt

#1 G1 Breeders' Cup Marathon suhteutettu arvonta 14f D, 3-8yo R1 open || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
#2 G1 Breeders' Cup Juvenile Turf suhteutettu arvonta 8f T, 2yo R1 open || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
#3 G1 Breeders' Cup Turf Sprint suhteutettu arvonta 5f T, 3-8yo R1 open || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
#4 G1 Breeders' Cup Juvenile Fillies suhteutettu arvonta 8.5f D, 2yo R1 F || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
#5 G1 Breeders' Cup Filly & Mare Sprint suhteutettu arvonta 7f D, 3-8yo R1 F&M || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
#6 G1 Breeders' Cup Filly & Mare Turf suhteutettu arvonta 11f T, 3-8yo R1 F&M || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
#7 G1 Breeders' Cup Ladies' Classic suhteutettu arvonta 9f D, 3-8yo R1 F&M || 1000000 - 600000 - 400000 - 200000 - 100000 v€

Tulokset

#1 G1 Breeders' Cup Marathon suhteutettu arvonta 14f D, 3-8yo R1 open || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
1. 4v xx-t Accident Happened BW - om. Dimma / Briarwood Stables (4n)
2. 8v xx-o Xeros BW - om. Reprobate / Fikiv Thoroughbreds (6n)
3. 3v xx-t Paradox Song xx - om. Anarchy / Anarchie (3n)
4. 3v xx-o Drift's Mindbreaker - om. Driftaway / Driftaway (7n)
5. 4v xx-t Sereine PRG - om. Odeya / Galliard Racing (4n)
6. 4v xx-t Taystee BW - om. Dimma / Briarwood Stables (4n)
7. 5v xx-o Windsleeper 'B - om. Milja H. / Gawaro Stud (2n)
8. 3v xx-o Hagano - om. Natalia / Miracle Thoroughbreds (2n)
9. 8v xx-o Long Story - om. sandi / Síoraí Acres (3n)
10. 3v xx-t Parthenia - om. Natalia / Miracle Thoroughbreds (6n)
11. 8v xx-o Farceur - om. sandi / Síoraí Acres (2n)
Tulokset: 4-2-11-8-6-10-3-1-9-5-7

#2 G1 Breeders' Cup Juvenile Turf suhteutettu arvonta 8f T, 2yo R1 open || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
1. 2v xx-o Fiji - om. Nerita / team Cinnamoroll (2n)
2. 2v xx-t Selfie Game BW - om. Dimma / Briarwood Stables (3n)
3. 2v xx-t Luminosity BW - om. Odeya / Miracle Thoroughbreds (7n)
4. 2v xx-t For The Lovers - om. Nerita / team Cinnamoroll (2n)
5. 2v xx-o Mac'n Cheese xx - om. Anarchy / Anarchie (3n)
6. 2v xx-o Bos Primigenius IYR - om. Taija / Il'ya Racehorses (4n)
7. 2v xx-t Cinnabun Sír - om. sandi / Síoraí Acres (9n)
8. 2v xx-o Panic Shock Fik - om. Reprobate / Fikiv Thoroughbreds (5n)
Tulokset: 3-7-2-6-5-4-8-1

#3 G1 Breeders' Cup Turf Sprint suhteutettu arvonta 5f T, 3-8yo R1 open || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
1. 5v xx-t Ominous Days PRG - om. Odeya / Paragon Racing (2n)
2. 5v xx-o War Horror PRG - om. Odeya / Paragon Racing (4n)
3. 3v xx-o Cunning One PRG - om. Driftaway / Driftaway (5n)
4. 5v xx-o Closertothemoon CTB - om. Milja H. / Gawaro Stud (3n)
5. 6v xx-o Headbang - om. Milja H. / Gawaro Stud (2n)
6. 8v xx-o Twisted Twister Sands - om. sandi / Síoraí Acres (5n)
7. 8v xx-o Síoraí Eldorado - om. sandi / Síoraí Acres (3n)
8. 3v xx-t Role Definition BW - om. Dimma / Briarwood Stables (9n)
Tulokset: 3-8-2-6-7-1-4-5

#4 G1 Breeders' Cup Juvenile Fillies suhteutettu arvonta 8.5f D, 2yo R1 F || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
1. 2v xx-t Hourglass Sír - om. sandi / Síoraí Acres (8n)
2. 2v xx-t Attraction PRG - om. Odeya (4n)
3. 2v xx-t Gardiner - om. Nerita / team Cinnamoroll (6n)
4. 2v xx-t Urania - om. Natalia / Castré Thoroughbreds (4n)
5. 2v xx-t Dimahleen Sternriver xx - om. Anarchy / Anarchie (2n)
6. 2v xx-t Psychout PRG - om. Odeya (4n)
7. 2v xx-t Beatrix BW - om. Dimma / Briarwood Stables (6n)
Tulokset: 1-3-4-7-6-2-5

#5 G1 Breeders' Cup Filly & Mare Sprint suhteutettu arvonta 7f D, 3-8yo R1 F&M || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
1. 3v xx-t Inner Circle PRG - om. Odeya / Paragon Racing (6n)
2. 6v xx-t Amaretto Fik - om. Reprobate / Fikiv Thoroughbreds (1n)
3. 4v xx-t Aletheia BW - om. Dimma / Briarwood Stables (6n)
4. 8v xx-t Plushie - om. sandi / Síoraí Acres (3n)
5. 4v xx-t Drift's Fake Dream - om. Dimma / Briarwood Stables (5n)
6. 6v xx-t Next To Me - om. Milja H. / Gawaro Stud (3n)
7. 8v xx-t Septaria - om. sandi / Síoraí Acres (3n)
8. 6v xx-t Bouncy Bounce - om. Taija / Il'ya Racehorses (5n)
9. 4v xx-t Drift's Merida - om. Driftaway / Driftaway (4n)
Tulokset: 9-8-4-1-3-5-6-7-2

#6 G1 Breeders' Cup Filly & Mare Turf suhteutettu arvonta 11f T, 3-8yo R1 F&M || 900000 - 540000 - 360000 - 180000 - 90000 v€
1. 6v xx-t Delight BW - om. Dimma (4n)
2. 7v xx-t Lola Lasagne IYR - om. Taija / Il'ya Racehorses (5n)
3. 7v xx-t Mea Ana CTB - om. Welby / Carter Thoroughbreds (3n)
4. 8v xx-t Tartlet - om. sandi / Síoraí Acres (3n)
5. 5v xx-t No Name - om. Driftaway / Driftaway (4n)
6. 3v xx-t Hearttoheart BW - om. Dimma / Briarwood Stables (4n)
7. 3v xx-t Canberra PRG - om. Odeya (5n)
8. 8v xx-t Trienne - om. sandi / Síoraí Acres (5n)
9. 4v xx-t Real Life BW - om. Odeya / Paragon Racing (6n)
Tulokset: 7-8-3-5-1-9-2-4-6

#7 G1 Breeders' Cup Ladies' Classic suhteutettu arvonta 9f D, 3-8yo R1 F&M || 1000000 - 600000 - 400000 - 200000 - 100000 v€
1. 3v xx-t All The Way - om. ScrewDriver / Mission Impossible (3n)
2. 3v xx-t Kingsfall Chimera - om. tirppa / Kingsfall (2n)
3. 8v xx-t Showshine - om. sandi / Síoraí Acres (4n)
4. 8v xx-t Síoraí Oatcake - om. sandi / Síoraí Acres (4n)
5. 3v xx-t Ink Owl CTB - om. Anarchy / Anarchie (4n)
6. 3v xx-t Aibreann Sír - om. Emma / Síoraí Acres (9n)
7. 5v xx-t Sneaky Nancy - om. Milja H. / Gawaro Stud (3n)
8. 4v xx-t Saneness PRG - om. Odeya / Paragon Racing (5n)
9. 4v xx-t Ice Cold BW - om. Dimma / Briarwood Stables (8n)
10. 5v xx-t Justice CTB - om. Welby / Carter Thoroughbreds (4n)
Tulokset: 4-10-6-7-9-8-5-2-3-1

© 2017-2019 sandi, ota yhteyttä kaikissa ongelmatilanteissa ja kysymyksissä
sähköpostilla, Keskustassa, LJ:n chatissa tai PLJ:n irc-kanavalla!