LJ - Sim Double Dirt Challenge 2/2

Sijainti Yhdysvallat
Aika 27.05.2020 / CAS 59 (elokuu)
Ilmoittautuminen 26.05.2020 klo 21 mennessä
Järjestäjä LJ / Dimma
Laji sileä
Roturyhmä 1

- Enintään 1 lähtö / hevonen / kilpailu
- Enintään 2 hevosta / lähtö / omistaja
- Enintään 15 hevosta / sileän radan lähtö, joista 2 paikkaa varattu kilpailun järjestäjälle
- Suhteutetun arvonnan lähtöihin mahtuu rajattomasti hevosia, arvontavaiheessa karsitaan tarvittaessa mukaan 15 parasta
Lähdössä oltava vähintään 3 hevosta. Maiden-, allowance- ja ungraded-tason lähdöissä käytetään tarvittaessa täytehevosia.

Double Sprint, Double Semi ja Double Stayer -lähdöissä saa lisänimen aiemman osan voitosta.
Double Sprint -lähtöihin lisänimi Hatit Golden Shaheenin voitosta.
Double Semi -lähtöihin lisänimi Suburban Handicapin voitosta.
Toisena päivänä jaetaan bonusrahoja seuraavasti:
kahden osan voittaja: + 600 000 v€
kahden Double Sprint -osan + Hatit Golden Shaheenin voitto: + 400 000 v€ (bonukset yht. 1 000 000 v€)
kahden Double Semi -osan + Suburban Handicapin voitto: + 400 000 v€ (bonukset yht. 1 000 000 v€)

Lähdöt

25.05.2020 Yhdysvallat, Sim Double Dirt Challenge 1/2
#1 maiden 9f D, 2yo R1 open || 8000 - 4800 - 3200 - 1600 - 800 v€
#2 allowance 11f D, 3-8yo R1 open || 18000 - 10800 - 7200 - 3600 - 1800 v€
#3 G2 Juvenile Stayer Cup suhteutettu arvonta 10f D, 2yo R1 open || 110000 - 66000 - 44000 - 22000 - 11000 v€
#4 G2 Juvenile Sprint Cup suhteutettu arvonta 5f D, 2yo R1 open || 110000 - 66000 - 44000 - 22000 - 11000 v€
#5 G1 Jockey Club Dirt Sprint Stakes Double Sprint osa 1, Breeders' Cup Sprint prep suhteutettu arvonta 5f D, 3-8yo R1 open || 350000 - 210000 - 140000 - 70000 - 35000 v€
#6 G1 Dirt Challenge Cup Double Semi osa 1 suhteutettu arvonta 8.5f D, 4-8yo R1 open || 400000 - 240000 - 160000 - 80000 - 40000 v€
#7 G1 Stayer Challenge Cup Double Stayer osa 1, Breeders' Cup Marathon prep suhteutettu arvonta 15f D, 4-8yo R1 open || 350000 - 210000 - 140000 - 70000 - 35000 v€

27.05.2020 Yhdysvallat, Sim Double Dirt Challenge 2/2
#1 G3 Ultimate Distance Cup 20f D, 3-8yo R1 open || 75000 - 45000 - 30000 - 15000 - 7500 v€
#2 G2 Classic Dirt Juvenile Breeders' Cup Juvenile prep suhteutettu arvonta 8.5f D, 2yo R1 C&G || 150000 - 90000 - 60000 - 30000 - 15000 v€
#3 G1 Classic Dirt Sprint Double Sprint osa 2, Breeders' Cup Sprint prep suhteutettu arvonta 6f D, 3-8yo R1 open || 500000 - 300000 - 200000 - 100000 - 50000 v€
#4 G1 Classic Dirt Stakes Double Semi osa 2 suhteutettu arvonta 9f D, 4-8yo R1 open || 520000 - 312000 - 208000 - 104000 - 52000 v€
#5 G1 Classic Dirt Distance Cup Double Stayer osa 2, Breeders' Cup Marathon prep suhteutettu arvonta 16f D, 4-8yo R1 open || 550000 - 330000 - 220000 - 110000 - 55000 v€

Tulokset

25.05.2020 Yhdysvallat, Sim Double Dirt Challenge 1/2 - Tulokset
#1 maiden 9f D, 2yo R1 open || 8000 - 4800 - 3200 - 1600 - 800 v€
#2 allowance 11f D, 3-8yo R1 open || 18000 - 10800 - 7200 - 3600 - 1800 v€
#3 G2 Juvenile Stayer Cup suhteutettu arvonta 10f D, 2yo R1 open || 110000 - 66000 - 44000 - 22000 - 11000 v€
#4 G2 Juvenile Sprint Cup suhteutettu arvonta 5f D, 2yo R1 open || 110000 - 66000 - 44000 - 22000 - 11000 v€
#5 G1 Jockey Club Dirt Sprint Stakes Double Sprint osa 1, Breeders' Cup Sprint prep suhteutettu arvonta 5f D, 3-8yo R1 open || 350000 - 210000 - 140000 - 70000 - 35000 v€
#6 G1 Dirt Challenge Cup Double Semi osa 1 suhteutettu arvonta 8.5f D, 4-8yo R1 open || 400000 - 240000 - 160000 - 80000 - 40000 v€
#7 G1 Stayer Challenge Cup Double Stayer osa 1, Breeders' Cup Marathon prep suhteutettu arvonta 15f D, 4-8yo R1 open || 350000 - 210000 - 140000 - 70000 - 35000 v€
27.05.2020 Yhdysvallat, Sim Double Dirt Challenge 2/2 - Tulokset
#1 G3 Ultimate Distance Cup 20f D, 3-8yo R1 open || 75000 - 45000 - 30000 - 15000 - 7500 v€
1. 3v xx-t Clever Misspell - om. Dimma / Briarwood Stables
2. 8v xx-t Weeping Graze PRG - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds
3. 3v xx-o Talented Jimmy - om. Dimma / Briarwood Stables
4. 4v xx-t C-Cleopatra xx - om. Chao / Arizona Racers
5. 5v xx-t Parthia MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds
6. 4v xx-t I AM Whisper xx - om. Chao / Arizona Racers
Tulokset: 5-1-3-4-2-6

#2 G2 Classic Dirt Juvenile Breeders' Cup Juvenile prep suhteutettu arvonta 8.5f D, 2yo R1 C&G || 150000 - 90000 - 60000 - 30000 - 15000 v€
1. 2v xx-o Firestorm ARD - om. neon / Galliard Racing (3n)
2. 2v xx-o Spookyscythe MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (6n)
3. 2v xx-o Cookie Dough BW - om. Dimma / Briarwood Stables (5n)
4. 2v xx-o Overachiever MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (3n)
Tulokset: 2-3-1-4

#3 G1 Classic Dirt Sprint Double Sprint osa 2, Breeders' Cup Sprint prep suhteutettu arvonta 6f D, 3-8yo R1 open || 500000 - 300000 - 200000 - 100000 - 50000 v€
1. 4v xx-t Loosin' Ma Grip xx - om. Chao / Arizona Racers (4n)
2. 3v xx-o Sangha ARD - om. neon / Galliard Racing (10n)
3. 5v xx-t Tuck's Treasure - om. Enna / Knox Thoroughbreds (3n)
4. 4v xx-o From Kentucky xx - om. Chao / Arizona Racers (5n)
5. 8v xx-o Yorkie BW - om. Dimma / Briarwood Stables (4n)
6. 3v xx-o WB's Grand Tournament - om. Ylva / Willowbranch Ranch (1n)
7. 3v xx-o Warrior Rock MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (7n)
8. 4v xx-t Naztazia MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (7n)
Tulokset: 5-2-7-4-1-8-3-6

#4 G1 Classic Dirt Stakes Double Semi osa 2 suhteutettu arvonta 9f D, 4-8yo R1 open || 520000 - 312000 - 208000 - 104000 - 52000 v€
1. 4v xx-o Antagonistic MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (10n)
2. 4v xx-o Rat Hat xx - om. Chao / Arizona Racers (5n)
3. 4v xx-o Ambassador - om. Enna (5n)
4. 5v xx-o Colity Godolphina - om. Dimma (7n)
5. 4v xx-o Transgression - om. neon / Galliard Racing (7n)
6. 4v xx-o Fortunedragon MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (7n)
7. 4v xx-t Gonna Go xx - om. Chao / Arizona Racers (5n)
Tulokset: 6-1-5-7-2-4-3

#5 G1 Classic Dirt Distance Cup Double Stayer osa 2, Breeders' Cup Marathon prep suhteutettu arvonta 16f D, 4-8yo R1 open || 550000 - 330000 - 220000 - 110000 - 55000 v€
1. 8v xx-t Whettal - om. Dimma / Briarwood Stables (5n)
2. 4v xx-t Olive Bay - om. Enna / Knox Thoroughbreds (3n)
3. 6v xx-o Gale Song ARD - om. neon / Galliard Racing (5n)
4. 4v xx-t Polymnia MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (10n)
5. 4v xx-t Frex Okinawa xx - om. Chao / Arizona Racers (4n)
6. 5v xx-t Pasifae MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (9n)
7. 4v xx-o Freedom's Fury MRC - om. Ylva / Willowbranch Ranch (5n)
8. 4v xx-t Cinderella MRC - om. Ylva / Willowbranch Ranch (1n)
9. 4v xx-o Cobra Noche xx - om. Chao / Arizona Racers (1n)
Tulokset: 6-2-4-1-3-7-8-5-9

© 2017-2020 sandi, ota yhteyttä kaikissa ongelmatilanteissa ja kysymyksissä
sähköpostilla, Keskustassa, LJ:n chatissa tai PLJ:n irc-kanavalla!