LJ - Sim Double Dirt Challenge 2/2

Sijainti Yhdysvallat
Aika 03.04.2019 / CAS 54 (elokuu)
Ilmoittautuminen 02.04.2019 klo 21 mennessä
Järjestäjä LJ / neon
Laji sileä
Roturyhmä 1

- Enintään 1 lähtö / hevonen / kilpailu
- Enintään 2 hevosta / lähtö / omistaja
- Enintään 15 hevosta / sileän radan lähtö, joista 2 paikkaa varattu kilpailun järjestäjälle
- Suhteutetun arvonnan lähtöihin mahtuu rajattomasti hevosia, arvontavaiheessa karsitaan tarvittaessa mukaan 15 parasta
Lähdössä oltava vähintään 3 hevosta. Maiden-, allowance- ja ungraded-tason lähdöissä käytetään tarvittaessa täytehevosia.

Double Sprint, Double Semi ja Double Stayer -lähdöissä saa lisänimen aiemman osan voitosta.
Double Sprint -lähtöihin lisänimi Hatit Golden Shaheenin voitosta.
Double Semi -lähtöihin lisänimi Suburban Handicapin voitosta.
Toisena päivänä jaetaan bonusrahoja seuraavasti:
kahden osan voittaja: + 600 000 v€
kahden Double Sprint -osan + Hatit Golden Shaheenin voitto: + 400 000 v€ (bonukset yht. 1 000 000 v€)
kahden Double Semi -osan + Suburban Handicapin voitto: + 400 000 v€ (bonukset yht. 1 000 000 v€)

Lähdöt

01.04.2019 Yhdysvallat, Sim Double Dirt Challenge 1/2
#1 maiden 9f D, 2yo R1 open || 8000 - 4800 - 3200 - 1600 - 800 v€
#2 allowance 11f D, 3-8yo R1 open || 18000 - 10800 - 7200 - 3600 - 1800 v€
#3 G2 Juvenile Stayer Cup suhteutettu arvonta 10f D, 2yo R1 open || 110000 - 66000 - 44000 - 22000 - 11000 v€
#4 G2 Juvenile Sprint Cup suhteutettu arvonta 5f D, 2yo R1 open || 110000 - 66000 - 44000 - 22000 - 11000 v€
#5 G1 Jockey Club Dirt Sprint Stakes Double Sprint osa 1, Breeders' Cup Sprint prep suhteutettu arvonta 5f D, 3-8yo R1 open || 350000 - 210000 - 140000 - 70000 - 35000 v€
#6 G1 Dirt Challenge Cup Double Semi osa 1 suhteutettu arvonta 8.5f D, 4-8yo R1 open || 400000 - 240000 - 160000 - 80000 - 40000 v€
#7 G1 Stayer Challenge Cup Double Stayer osa 1, Breeders' Cup Marathon prep suhteutettu arvonta 15f D, 4-8yo R1 open || 350000 - 210000 - 140000 - 70000 - 35000 v€

03.04.2019 Yhdysvallat, Sim Double Dirt Challenge 2/2
#1 G3 Ultimate Distance Cup 20f D, 3-8yo R1 open || 75000 - 45000 - 30000 - 15000 - 7500 v€
#2 G2 Classic Dirt Juvenile Breeders' Cup Juvenile prep suhteutettu arvonta 8.5f D, 2yo R1 C&G || 150000 - 90000 - 60000 - 30000 - 15000 v€
#3 G1 Classic Dirt Sprint Double Sprint osa 2, Breeders' Cup Sprint prep suhteutettu arvonta 6f D, 3-8yo R1 open || 500000 - 300000 - 200000 - 100000 - 50000 v€
#4 G1 Classic Dirt Stakes Double Semi osa 2 suhteutettu arvonta 9f D, 4-8yo R1 open || 520000 - 312000 - 208000 - 104000 - 52000 v€
#5 G1 Classic Dirt Distance Cup Double Stayer osa 2, Breeders' Cup Marathon prep suhteutettu arvonta 16f D, 4-8yo R1 open || 550000 - 330000 - 220000 - 110000 - 55000 v€

Tulokset

01.04.2019 Yhdysvallat, Sim Double Dirt Challenge 1/2 - Tulokset
#1 maiden 9f D, 2yo R1 open || 8000 - 4800 - 3200 - 1600 - 800 v€
#2 allowance 11f D, 3-8yo R1 open || 18000 - 10800 - 7200 - 3600 - 1800 v€
#3 G2 Juvenile Stayer Cup suhteutettu arvonta 10f D, 2yo R1 open || 110000 - 66000 - 44000 - 22000 - 11000 v€
#4 G2 Juvenile Sprint Cup suhteutettu arvonta 5f D, 2yo R1 open || 110000 - 66000 - 44000 - 22000 - 11000 v€
#5 G1 Jockey Club Dirt Sprint Stakes Double Sprint osa 1, Breeders' Cup Sprint prep suhteutettu arvonta 5f D, 3-8yo R1 open || 350000 - 210000 - 140000 - 70000 - 35000 v€
#6 G1 Dirt Challenge Cup Double Semi osa 1 suhteutettu arvonta 8.5f D, 4-8yo R1 open || 400000 - 240000 - 160000 - 80000 - 40000 v€
#7 G1 Stayer Challenge Cup Double Stayer osa 1, Breeders' Cup Marathon prep suhteutettu arvonta 15f D, 4-8yo R1 open || 350000 - 210000 - 140000 - 70000 - 35000 v€
03.04.2019 Yhdysvallat, Sim Double Dirt Challenge 2/2 - Tulokset
#1 G3 Ultimate Distance Cup 20f D, 3-8yo R1 open || 75000 - 45000 - 30000 - 15000 - 7500 v€
1. 7v xx-o Comet Messenger MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds
2. 3v xx-t Reaper of Paragon - om. Milja H. / Gawaro Stud
3. 3v xx-t Annoil Elated - om. Dimma / Briarwood Stables
4. 7v xx-t Dustwind BW - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds
Tulokset: 4-3-1-2

#2 G2 Classic Dirt Juvenile Breeders' Cup Juvenile prep suhteutettu arvonta 8.5f D, 2yo R1 C&G || 150000 - 90000 - 60000 - 30000 - 15000 v€
1. 2v xx-o Four Decades MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (4n)
2. 2v xx-o Tension Point - om. neon / Galliard Racing (5n)
3. 2v xx-o Barnabas BW - om. Dimma / Briarwood Stables (4n)
4. 2v xx-o Gambini - om. neon / Galliard Racing (4n)
5. 2v xx-o BB Nightspark - om. Milja H. / Gawaro Stud (3n)
6. 2v xx-o BB Crown Royal - om. Pokeri / Brenton Brothers Racing (7n)
7. 2v xx-o Gawaro Solo - om. Milja H. / Gawaro Stud (4n)
Tulokset: 6-2-4-5-7-1-3

#3 G1 Classic Dirt Sprint Double Sprint osa 2, Breeders' Cup Sprint prep suhteutettu arvonta 6f D, 3-8yo R1 open || 500000 - 300000 - 200000 - 100000 - 50000 v€
1. 6v xx-t Rozalia - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (4n)
2. 3v xx-t Dauntless PRG - om. Dimma / Briarwood Stables (5n)
3. 3v xx-t Amayar - om. neon / Galliard Racing (11n)
4. 4v xx-t Dolores CTB - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (4n)
5. 4v xx-t Iolantha Cia - om. Milja H. / Gawaro Stud (4n)
6. 4v xx-o Nauplius Cia - om. Milja H. / Gawaro Stud (3n)
7. 4v xx-t Dreammore - om. Pokeri / Brenton Brothers Racing (7n)
Tulokset: 7-2-1-3-5-4-6

#4 G1 Classic Dirt Stakes Double Semi osa 2 suhteutettu arvonta 9f D, 4-8yo R1 open || 520000 - 312000 - 208000 - 104000 - 52000 v€
1. 4v xx-t Falconette - om. Pokeri / Brenton Brothers Racing (10n)
2. 4v xx-o Gawaro Bacardi - om. neon / Galliard Racing (6n)
3. 4v xx-o Crisis Critique PRG - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (11n)
4. 4v xx-t Fly Trap CTB - om. Dimma / Briarwood Stables (5n)
5. 4v xx-t One Night Only BW - om. neon / Galliard Racing (5n)
6. 6v xx-o Tornment BW - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (7n)
Tulokset: 4-3-1-2-6-5

#5 G1 Classic Dirt Distance Cup Double Stayer osa 2, Breeders' Cup Marathon prep suhteutettu arvonta 16f D, 4-8yo R1 open || 550000 - 330000 - 220000 - 110000 - 55000 v€
1. 4v xx-t Abigail MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (6n) +600 000 v€
2. 5v xx-t Merrythought MRC - om. TuuliaT. / Miracle Thoroughbreds (3n)
3. 5v xx-o The Explorer PRG - om. Milja H. / Gawaro Stud (6n)
4. 7v xx-t Desert Dream - om. neon / Galliard Racing (5n)
5. 7v xx-t Chanarach - om. neon / Galliard Racing (6n)
6. 4v xx-t Zanzig PRG - om. Dimma / Briarwood Stables (7n)
Tulokset: 1-3-6-5-4-2

© 2017-2020 sandi, ota yhteyttä kaikissa ongelmatilanteissa ja kysymyksissä
sähköpostilla, Keskustassa, LJ:n chatissa tai PLJ:n irc-kanavalla!